Connect with us

Konveyör Bantları

Yenilikçi Arcon Konveyör Bant Serisi, şeker endüstrisinde yeni standartları belirliyor

Yayın Tarihi

on

Üretim proseslerinde malzeme taşıma ve konveyör bant tasarımı, üretimi ve servis çözümleri alanında önde gelen firmalardan Ammeraal Beltech, şeker endüstrisi için banttan ürüne bakteri bulaşma rislini önlemek, gıda güvenliğini artırmak ve iş yeri riskini en aza indirmek için özel olarak tasarlanmış yeni konveyör bant yelpazesini piyasaya sürüyor. Yeni Arcon konveyör bantlar, tüm standart ve düzenlemelere uygun; AB ve FDA gıda sınıfı sertifikalı, ATEX Kategori II için onaylı ve çalışma güvenliğinin tam anlamıyla sağlanması için alev geciktirici ve antistatik özelliklere sahip. Dahası, zorlu koşullara dayanacak şekilde tasarlandı. Ürün, darbe ve aşınmaya karşı son derece dayanıklı kaplamalarla beraber geliyor, bu da her türlü yabancı cisme karşı ürünü tam anlamıyla koruyor.

Ammeraal Beltech’in yeni uzun ömürlü Arcon Serisi, şeker endüstrisi standartları ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlandı. Şeker, aşındırıcı özelliğe sahip ve bu da şeker endüstrisinde kullanılan tüm ürün taşıma ekipmanlarının, sağlam olması ve hasarsız kalması gerektiği anlamına geliyor. Ürün hijyeniı tam olarak bu şekilde sağlanabiliyor. Arcon konveyör bantlar bunu ve daha fazlasını gerçekleştirebilir. Arcon, daha fazla esneklik ve dayanıklılık için güçlü polyester bezlerle birleştirilmiş taşımaya uygun sentetik malzemelerden imal edildi. Temizlemesi kolay kaplaması, aşınmaya karşı son derece dayanıklı ve yalnızca gıda güvenliğini değil aynı zamanda daha uzun konveyör bant ömrünü de garanti ediyor. Bunun yanı sıra, şeker işlemenin yangın ve patlama riskleri taşıması nedeniyle Arcon konveyör bant ve tüm aksesuarları (taşıma ve kılavuz profilleri  gibi), ISO 340 standartlarına uygun olarak alev geciktirici ve antistatik özellikleriyle ATEX kategorisine uygundur.

Güvenliğe odaklanmak, doğruluk, güvenilirlik ve verimlilikten ödün vermek anlamına gelmez. Arcon Serisi, Ammeraal Beltech’in kalite, güvenlik ve performansa her zaman verdiği bağlılığı yansıtır. Çalışmadaki güvenilirlik, uzun çalışma ömrü ve enerji verimliliğini artırmak için düşük ağırlık, Arcon kayışlarını ekonomi ve üretkenlik açısından en iyi seçim haline getirirken, serinin güvenlik özellikleri, tüketiciyi, üreticiyi ve çalışanları korumaya yardımcı olur.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com