PureSteel® metal kayışlar ile tıbbi cihaz imalatında mükemmel taşıma uygulaması

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
PureSteel® metal kayışlar ile tıbbi cihaz imalatında mükemmel taşıma uygulaması

Tıbbi üretim alanındaki en önemli faktörler arasında, doğruluk ve temiz oda kapasitesi yer alır. ABD merkezli bir tıbbi ekipman üreticisi, piyasada mevcut olmayan bir hatve profiline sahip metal banda ihtiyacının ortaya çıkması nedeniyle, Belt Technologies’e başvurdu. Sorunu çözen Belt Technologies ile firma arasında 20 yıldan fazla süren bir ortaklığa adım atıldı.

Merkezi Bristol Connecticut’ta bulunan Arthur G. Russell Company Inc. (AGR) etkin sonuçlar veren ekibiyle tercih edilen bir anahtar teslim otomasyon sistemi üreticisi. Şırıngalardan kalem iğnelerine ve pipetlere kadar yüksek hacimli tek kullanımlık tıbbi cihaz üretimi için dünyanın önde gelen özel montaj sistemleri sağlayıcılarından olan AGR, 1998 yılında yeni bir tıbbi cihaz montaj makinesi için taşıma çözümü sağlayabilecek bir şirket aramaya başladı.

Tıbbi bir cihazın otomatik montajı için makinenin küçük iğneleri hareket ettirmesi gerekiyordu, bu nedenle çok hassas bir şekilde tasarlanmış özel bir kayış gerekliydi. Tekrarlanabilirlik ve özel bir adımın kişiselleştirilmesini sunarken, temiz oda ortamı da mükemmel olmak için gereken çözümler arasındaydı. Farklı şirketlerle olan arayışında uygun çözümü bulamayan AGR, Belt Technologies ile doğru çizgiyi tutturdu.

Belt Technologies çözümü

Belt Technologies, yağlama gerektirmeyen ürünler sunarken doğruluk, temiz oda uyumluluğu ve kişiselleştirmeye odaklanma dahil olmak üzere diğer üreticilere göre çeşitli avantajlar sağlıyor. AGR’ye sunulan çözümle ilgili açıklama yapan firma, “Arthur G. Russell için kişiselleştirme en önemli unsur olduğundan, onların özelliklerini tam olarak karşılayan kişiselleştirilmiş bir çözüm yaratmak için onlarla birlikte çalışabildik ve bu sadece özel perforasyon aralıklarıyla ilgili değil; özelleştirme seçeneklerimiz ayrıca çok çeşitli metal alaşımları, bant genişliği ve kalınlık kombinasyonları, delik desenleri, kaplamalar ve ataşmanları içerir. Mühendislik ekibimiz, AGR’nin müşterisi ile yapılan görüşmelere yoğun bir şekilde dahil oldu ve kalıcı bir çözüme ulaşmalarını sağladı” ifadelerini kullandı.

Tekrarlanabilir doğruluk, AGR’nin tasarımı için kritikti, bu da Belt Technologies’in sahada sıkı toleransa sahip bir ürün tedarik etmesi gerektiği anlamına geliyordu. Bu, metal kayışların titreşim göstermemesi ve kontrol sisteminin hareket profilinin hassas bir şekilde iletilmesine olanak sağlaması nedeniyle mümkün oldu. En doğru ve güvenilir hareketi sağlamak için PureSteel® metal kayışlar çok sıkı toleranslarla boyutlara göre üretiliyor. Bu detay odaklı, toplu tıbbi cihazların tasarım indekslenmesinde, konumlandırılmasında veya işlenmesinde değerli olan ±0,0005” adım doğruluğuna sahip metal kayışlar üretmelerini sağlıyor.

Son şart, temiz oda uyumluluğuydu. Poliüretan, naylon, kauçuk veya kumaş kayışlardan farklı olarak metal kayışlar, vakum koşullarına ve yakıcı ortamlara dayanabilir. Ek olarak, metal kayışlar yağlama gerektirmez ve partikül oluşturmaz, bu da onları temiz oda uyumlu ve müşterinin tam spesifikasyonları için ideal hale getirir.

Sonuç

Müşteri, kayışların son derece uzun süre dayandığını bildiriyor. 1998 yılında makine için oluşturulan bu çözüm, bugün hala kullanılıyor ve AGR müşterileri sonuçlardan memnun.

Bu orijinal siparişin ardından Belt, 20 yılı aşkın bir süredir Arthur G. Russell ile uzun süredir devam eden, güvenilir bir ortaklığa sahip. Yıllar boyunca yeni makineler için çeşitli özel kayışlar üreten firma, müşterinin tek hassas, ince çelik kayış tedarikçisi olmaya devam ediyor.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap