Connect with us

Konveyörler

Mox, otomatik sıralamayı uygulayarak kapasitesini ikiye katlıyor

Yayın Tarihi

on

İspanya’da en hızlı büyüyen teslimat firmalar grubu Mox, e-ticaret ve restoranlara optimum teslimat deneyimleri sağlamak için teknoloji ve uzmanlık sunuyor. Bu yıl iş hacminde önemli bir yoğunluk bekleyen Mox, otomatik sıralamayı uygulayarak kapasitesini ikiye katlıyor.

Konuyla ilgili olarak otomatik sıralayıcının daha büyük bir hedefin parçası olduğuna vurgu yapan Mox CEO’su Roi Elizondo, “Kendi ekosistemimiz olan depolar, merkezler ve kilitli dolaplar için çalışıyoruz. Bu, depomuzda tutarlı bir çalışma gerektiriyor. Otomasyonu benimseyerek, yoğun sezonda bile hızlı teslimat sözümüzü yerine getireceğimizden eminiz” diyor. Sıralayıcının saatte 8.000 pakete kadar sıralama yaptığını belirten Roi, ”Bu sıralayıcı kapasitemizi ikiye katladı ve doğruluk oranını artırdı. Bu da hedeflediğimiz büyümeyi karşılamak için bize doğru araçları sağlıyor. Eylül ayında JHernando ve Equinox tarafından ortaklaşa kuruldu. Bu planlama bize önümüzdeki yoğun sezonda kurulumu tam olarak kullanmamız için yeterli zamanı verdi” açıklamasında bulunuyor.

Sıralayıcının şirket değerlerine uyması ve mevcut sistemleriyle iyi bir uyum sağlamasının çok önemli olduğunu paylaşan Roi, şu ifadeleri kullanıyor: “Sürdürülebilirliğe güçlü bir şekilde odaklanıyoruz ve teknoloji de rekabet avantajımızın bir parçası. Bu sıralayıcı, kaliteli malzemeler kullanıyor ve uzun süreli kullanım için üretildi. Ayrıca tamamen elektrikli olması, basınçlı hava kullanan alternatiflere kıyasla daha az yer kaplaması sağlar. Bu sektörde işimizi en iyi uygulamayı sağlayarak farklılaşıyoruz. API’miz, müşterilerin sipariş teslimat verilerini gerçek zamanlı olarak izlemelerine olanak tanıyor. Bu projenin başarılı olması için bu kurulumun yazılımımızla tamamen entegre olması şarttı. Sıralayıcı sensörleri ve kameraları kullanarak ve yazılımı sorunsuz bir şekilde entegre ederek bu kurulumu gerçekleştiriyoruz. Bu yıl, en yoğun sezonumuzu bir yük değil bir keyfe dönüştürmek için yola çıktık.”

Grupo Mox Ülke Müdürü Jaume Boada ise, şunları ekliyor: “Sıralayıcımız, şirket olarak ileriye doğru dev bir adım atmamızı sağladı. Dahili olarak geliştirdiğimiz yazılımla birlikte, şirketin yakın geleceği için çok iyi pozisyon almamızı ve teknolojinin şirketin her alanına hakim olduğu bir Logitech şirketi olarak görülmemizi sağlıyor.”

Kaynak: www.jhernando.es

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com