Connect with us

Şişeleme ve kutulama

Otomasyon ve dijitalleşme ile yenilenen SK ERGON

Published

on

Şişeleme ve ambalaj endüstrisi, pandeminin neden olduğu yeni satın alma alışkanlıklarının da tetiklediği hızlı bir evrim geçiriyor. Ancak üretim süreçlerinde dijitalleşme ve otomasyonun sunduğu avantajlar sayesinde değişimler verimli ve sürdürülebilir bir şekilde ele alınabiliyor. SMI, bu gereksinimleri karşılamak için işlenecek ürüne bağlı olarak 450 paket/dakikaya kadar (üçlü şeritte) çıktı için ideal çözümü temsil eden SK serisi film paketleme makinelerinin yelpazesini yeniledi. Seri, üretim ve yönetim maliyetlerini daha da azaltmak ve yüksek düzeyde üretim esnekliği ve verimliliği sağlamak için en yeni nesil yüksek teknoloji çözümleriyle zenginleştirildi.

Yenilikçi kolay yüklenen magazin

Düz karton ped + film ve tepsi + filmdeki paketler için uygun çift şeritli P ve T modelleri, karton şarjör beslemek için kauçuk bantlı konveyörlerden oluşan standart olarak karton boşlukları yüklemek için otomatik bir kolay yükleme sistemi ile donatıldı. Kutuların konveyör boyunca ilerlemesi ve magazine yüklenmesi makine otomasyon ve kontrol sistemi tarafından kontrol edilir.

  • Farklı kalınlıktaki kutu boşluklarının yönetiminde verimlilik ve hassasiyet: Farklı tipteki kapların çeşitli formatlarda paketlenmesi için ideal çözüm.
  • Operatörün karton yığınlarını dergi besleme konveyörlerine kolayca yüklemesini sağlayan ergonomik tasarım.

Entegre dijital servo sürücülü motorlar

SK ERGON ambalajları, yüksek performans ve önemli enerji tasarrufu sağlamak için tasarlanmış, standart olarak entegre servo sürücülerle donatılmış Smitec ICOS motorlara sahiptir.

  • Servo sürücüler, yavaşlama aşamasında motorlar tarafından üretilen enerjiyi paketleyiciye kurulu diğer cihazlarla paylaşarak kullanır.
  • Elektrik panolarının ve iklimlendirme sisteminin boyutunu küçültmeyi sağlayan yerden tasarruf sağlar.
  • Zengin bir yerleşik I/O seti, gerçek zamanlı fieldbus ve gelişmiş kontrol algoritmaları sayesinde yüksek esneklik sunar.

Kendinden yağlamalı zincirlerle bakım gerektirmez

Yeni SK ERGON, önemli avantajlar sağlayan özel kendinden yağlamalı zincirlerle donatılmıştır:

  • Paketlenmiş gıda ürünüyle temas edebilecek yağlayıcı kullanılmaz.
  • Zincir baklaları arasına yağlayıcı eklemek için operatörün müdahalesi gerekmediğinden bakım işlemlerini basitleştirir.

Kolay format değişimi

En yeni nesil SK ERGON serisi paketleme makineleri, standart olarak besleme konveyöründe kenarlarla donatıldı. Ürünün yeni silindirler, profiller ve yan kılavuzlarla donatılması şunları sağlar:

  • Format değişiminin basitleştirilmesi.
  • Farklı çaplardaki konteynerleri çeşitli formatlarda paketleyen firmalar için çok avantajlı olan paket konfigürasyonundan diğerine geçiş süresinin kısalması.

Akıllı veri analizi

SK ERGON shrink ambalajları, bir SWM hat süpervizörü kurulumuna izin veren dijital zekayı barındırır. Genel makine verimliliğini artırmak, tesis bakım süresini azaltmak ve format değiştirme işlemlerini hızlandırmak için tasarlanmış, isteğe bağlı kullanılan bir yazılımdır. SWM hat süpervizörü; üretim ve işletim parametrelerini kaydedebilir, analiz edebilir, otomatik olarak değiştirebilir, şişeleme ve paketleme hattındaki diğer makineler ve sistemlerle veri ve bilgi alışverişinde bulunabilir, kendi kendine teşhis faaliyetleri yürütebilir ve operatöre olağan veya olağanüstü bakım müdahale gereksinimlerini bildirebilir.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler