Connect with us

Modular Konveyör Kayışı

Modüler konveyör sistemleri Agt Makine

Yayın Tarihi

on

Modüler Konveyör

İsmini iç içe geçen modüllerden oluşan bant sisteminden alan, bu sistem aynı zamanda da kurulum kolaylığı sağlar. İstenildiği zaman bu bantların boyları kolayca kısaltılıp uzatılabilir. Modüler konveyör sisteminin çalışma şekilleri diğer konveyör sistemleri ile aynıdır. Aynı zamanda bu sistemler hijyenin çok önemli olduğu birçok iş alanında da en çok tercih edilen sistemlerdir. Modüler konveyör sistemi, taşınacak olan ürünlerin türüne, ölçüsüne ve ağırlığına göre üretilebilir. Özellikle taşıma işlemi riskli olan ürünlerin taşınmasında daha çok tercih edilirler.

Modüler konveyörlerin özellikleri ve kullanım alanları

Plastik bir bant yüzeyine sahip olan modüler konveyör sistemleri, malların dikkatli ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Dikey yönde taşıma işlemleri için yüksek sürtünme değerine sahip bir bant kullanılabilir. Zincirin ince dişli bir modele sahip olması, taşınan ürünlerin yırtılma veya sıkışma risklerini engeller ve operatörün daha dikkatli ve güvenli çalışmasını sağlar.

Kullanım alanları;

Otomotiv sektörü

Tekstil sektörü

Meşrubat şişeleme tesisleri

Paketleme uygulamaları

Kağıt ve baskı uygulamaları

Aperatif gıda sektörü

Kümes hayvanları uygulamaları

Oluklu mukavva uygulamaları

Konserve uygulamaları

Deniz ürünleri sektörü

Et ürünleri sektörü

Fırıncılık sektörü

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konveyörler

Etkili otomatik depolama ve indeksleme için modüler bantlı konveyörlerin birleştirilmesi

Yayın Tarihi

on

Üreticiler ve malzeme taşıma şirketleri için gelişmiş otomasyon sistemleri sağlama işindeyseniz, seçtiğiniz konveyörler çok yönlü, hızlı ve yapılandırması kolay olmalıdır. Ayrıca, son müşterilerinizin genellikle farklı boyutlardaki yükleri taşıması gerektiğinden, bant boyutu, tahrik sistemi ve çerçeve gibi bir dizi unsuru etkileyecek şekilde uyarlanabilir olmalıdırlar.

Yakın zamanda, en son robotik teknolojilerini kullanan entegre malzeme taşıma sistemlerinin önde gelen bir sağlayıcısı, imalat müşterisi için bir depolama sistemi tasarlıyordu. Birçok biriktirme uygulamasında olduğu gibi, bu sistemde de kutuları bir robotla beslemek ve aynı zamanda çıkışları toplamak için konveyörler kullanılacaktı. Uygulama detayları aşağıdaki gibidir:

Yük boyutu: 18’e 17,625’e 8,625 inç karton kutular, her biri 0,8 poundluk 100 parça içeriyor, kutu başına toplam 80 pound.

Hız: 20 ila 25 metre/dakika (dakikada 65,6 ila 82 fit).

Sürücü: VFD’ler.

Çalışma ve yapılandırma gereksinimleri

Üretici, sistemin besleme tarafında 4 boş kutuyu ve konveyör için minimum bir yükü sıraya koymayı planladı. Robot yeni bir kutuyu doldurmaya hazır olduğunda, konveyör durarak tutucunun kutuyu yakalamasına ve dışarı besleme şeridine kaydırmasına izin verir. Robot kutuya 100 bitmiş parça yükler (25’lik dört katman); kutu dolduğunda, bir çıkış şeridine taşınır. Konveyör bölümü 4 yüklü kutuyu ve yaklaşık 110 poundluk minimum ağırlığı taşımalıdır. Sistem ayrıca konveyörlerin her iki bant arasında minimum boşluk olacak şekilde zıt yönlerde çalışmasını gerektirmektedir.

Dahili montaj projeleri için son müşteri plastik kutuları da yüklemek istedi. Sabit plastik paletler, karton kutularla neredeyse aynı boyutlara sahip iki kutuyu destekliyor. İki kutunun her biri 20 parça içeriyor ve böylece konveyör için yük gereksinimi azalıyor.

Modüler bantlı konveyörler benzersiz ihtiyaçları karşılar

Süreç boyunca, malzeme taşıma sistemleri entegratörü, iş için ideal bir konveyör sistemi seçmek ve yapılandırmak için bir Robotunits satış mühendisi ile iş birliği yaptı. Modüler bantlı konveyörümüz, geniş modüler otomasyon sistemi bileşenleri ve aksesuarları yelpazemizle uyumluluğu sayesinde her türlü taşıma ihtiyacı için yapılandırma özgürlüğü sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu, malzeme taşıma sistemleri tasarımcılarına boyutlar, kayış özellikleri, kayış hızları ile tahrik ve rölanti seçenekleri konusunda özgürce seçim yapma imkanı verir. Aslında, birikmeye özgü veya kesilme direnci dahil olmak üzere çeşitli özel kayış özellikleri de mevcuttur.

C8M Modüler Bantlı Konveyör boyutları:

  • 15 inç çerçeve yükseklik
  • 23,6 ila 47,2 inç arasında çerçeve geniş- likleri
  • 39,4 feet’e kadar standart uzunluk

 

Çoğu malzeme taşıma sisteminde olduğu gibi, entegratörün çeşitli benzersiz gereksinimleri karşılaması gerekiyordu. Mühendislik ekibimizin desteğiyle, sistem kurucusu şunları yapabildi: 

· Yüksek biriken yük nedeniyle standart 0,8 inç çaplı tahrik mili yerine, 1 inç çaplı bir tahrik mili kullanın. Tahrik seçim aracında girdi olarak bir inçlik içi boş bir delik kullanıldı ve tahrik ucu buna göre değiştirildi.

· Her bir konveyör için 19,7 inç genişliğinde bir kayış seçin. Bu genişlikteki kayış çerçeveye sığar ve her bir kayış arasında 5 milimetrelik bir boşluk oluşturur. Kullanılan tahrik ve makara ucu da bu genişlikteki bir kayış için yeterli dişli bağlantısı sağlar.

Malzeme taşıma sistemi üreticimiz, C8M Modüler Bantlı Konveyörümüz ile müşterisinin depolama ve indeksleme ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verme esnekliği kazandı. Aynı zamanda, son müşteri üretim ve verim hedeflerine ulaşabilir. Üretim veya malzeme taşıma operasyonlarınız için bir konveyör sistemi kurma zamanı geldiğinde, satış mühendislerimiz size her adımda yardımcı olmaya hazır.

Devamını Oku

Modular Konveyör Kayışı

Ammeraal Beltech, et işleme endüstrisi için yenilikçi modüler bant uni DTB’yi piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi

on

Geniş yelpazedeki bant çözümlerinde önde gelen firmalardan biri olan Ammeraal Beltech, gıda endüstrisi et işleme segmenti için yeni bir bandı piyasaya sürüyor. Poliketondan yapılan ve daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanan, gıda sınıfı modüler bant özelliklerine sahip uni DTB, yabancı cisimlerin üründe oluşturduğu kontaminasyon riskini azaltıyor.

Güvenlik, uzun servis ömrü ve kolay temizlenebilme, tüm et işleme uygulamalarındaki bantlarda temel gereksinimlerdir; ancak bu özellikleri kemik sıyırma ve kesme hatlarında sağlamak özellikle zordur. Et endüstrisindeki onlarca yıllık bant deneyiminden yararlanan Ammeraal Beltech, yeni modüler DTB ile hijyen ve performanstan ödün vermeden bu ihtiyaçları karşılayarak, kemik sıyırma ve kesme uygulamalarına yönelik gelişmiş bir bant çözümü ortaya koydu. Uni DTB, yenilikçi (inovatif), yeni tasarım (güçlendirilmiş bant kenarları dahil) ve yüksek mukavemetli malzemeyi bir araya getirerek verimliliği artırırken, çalışma ömrünü uzatarak işletme maliyetlerini azaltıyor.

Olağandışı darbelere karşı dayanıklılık özellikleri ve tasarımı sayesinde minimize edilmiş bıçak temas alanı, bantın çalışma ömrünü uzatıyor. UltraClean tek parça dişlileri ve ekstra esnek özellikleri, temizliği daha hızlı ve daha az maliyetli hale getiriyor.

Yeni ürünle ilgili açıklama yapan Ammeraal Beltech Et, Kümes Hayvanları ve Deniz Ürünleri Endüstri Segmenti Global Yöneticisi Sander Bakker, “Yeni bant, mühendisler tarafından, ilgili operasyona yönelik en uygun malzemelerle tasarlandı ve özellikle de temizliğinin kolay olması ve sorun çıkarmaması esas alındı. Eminim ki uni DTB, et işleme uygulamalarında ‘sınıfının en iyisi’ olmaya aday” ifadelerini kullanıyor.

Uni DTB bant hakkında daha fazla bilgi için info-tr@ammeraalbeltech.com adresinden Ammeraal Beltech modüler bant departmanı ile iletişime geçin. Geniş yelpazedeki bant çözümlerinde önde gelen firmalardan biri olan Ammeraal Beltech, gıda endüstrisi et işleme segmenti için yeni bir modüler bandı piyasaya sürüyor. Poliketondan yapılan ve daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanan, gıda sınıfı modüler bant özelliklerine sahip uni DTB, artık cisimlerin üründe oluşturabileceği kontaminasyon riskini azaltıyor.

Devamını Oku

Modular Konveyör Kayışı

BRECOflex, Move-Serisi AT15 Triger piyasaya sürdü

Yayın Tarihi

on

BRECOflex CO., L.L.C. yeni AT15-hareket triger kayışının piyasaya sürerek hareket serisi triger kayışları serisini genişletti. Ürün, 2014’te ilk piyasaya sunulan AT10-Move ile birlikte ürün gamında yer alacak. Bu yeni kayış, piyasada bulunan kendi boyutundaki en güçlü kayış olma özelliğini taşıyor.

AT15move, yüksek hassasiyetli lineer tahrik uygulamaları ve ağır hizmet tipi güç aktarım uygulamaları için yapılmıştır. En büyük özelliği sertliğidir. Doğruluk ve hızlı oturma süresi gerekiyorsa, AT15move en uygunudur.

AT15 move-serisinin özellikleri ve faydaları: 

  • AT20 veya ATL20’den daha düşük bir poligon etkisi ve yüzeylerde daha fazla diş imkanı sağlar.
  • Özel olarak geliştirilmiş çelik halat germe elemanları, kayış sertliğini ve gerilme mukavemetini artırarak daha fazla kuvvetin iletilmesini mümkün kılar

  • Aynı genişlikte, ATS15 ve AT20’den % 40’a kadar ve ATL20’den % 25’e kadar daha fazla sertlik sağlar
  • Aynı genişlikteki AT20 ve ATL20’den daha yüksek diş kesme mukavemeti
  • Move serisi kayışlar, Sonlu Elemanlar Metodu (FEM) teknolojisi kullanılarak optimize edilmiş diş geometrisine sahiptir, bu da daha temas baskının daha iyi dağılmasını ve yük alanlarının azalmasını sağlar

  • Kırmızı laminat kayış kaplama, sürtünmeyi azaltarak aşınma süresini uzatır
  • Daha yüksek kayış gücü, aynı güvenlik faktöründe hacim, atalet ve maliyet tasarrufu sağlayan daha kompakt tahrik tasarımına olanak tanır.
Devamını Oku

Konular

Trendler