Memak, çeyrek asırlık kusursuzluk yolculuğunda Habasit kalitesine güveniyor

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
Memak, çeyrek asırlık kusursuzluk yolculuğunda Habasit kalitesine güveniyor

Memak markasının 1997 yılında ürettiği ilk makinadan günümüze uzanan kusursuzluk yolculuğu, 2021’e gelindiğinde 80.000 metrekarelik bir alanda, 500 çalışanıyla ve 90 mühendisi ile istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

Çikolata ve şekerleme üretiminde komple çözümler

Memak, çikolata ve şekerleme ürün grubunda yatırımcı veya imalatçıya anahtar teslim projeler sağlıyor. Çikolata, jöle, karamel, fondant, bar, nuga üretim makinaları ve bu ürünlerin kalıplama, şekillendirme makinaları, paketleme makinaları ve kaplama makinaları da dahil olmak üzere birçok farklı projeye çözüm sunulabiliyor.

Firma, nihai ürünün, üretim sürecinden paketlenme sürecine kadar en az seviyede insan teması olacak şekilde projeler tasarlıyor. Memak markalı makinalarda Cr-Ni 304 ve AISI 316 kalite paslanmaz çelik kullanılıyor. Sistemlerde kullanılan konveyör bantları ise kolay temizlenebilen ve ürünün yapışmasının engelleyen özellikler sunuyor.

Memak bünyesinde yer alan bilgisayar, endüstri, makine ve elektronik mühendisi kadrosu, Endüstri 4.0 ve IoT teknolojilerine uygun akıllı makine tasarımlarını sürekli olarak geliştiriyor. Akıllı makinalar akıllı fabrikaları oluştururken, Memak, pandemi sürecinde IoT teknolojisi sayesinde makinalarına uzaktan erişim hizmeti de sunabiliyor.

Memak ve Habasit iş birliği

Memak, makinalarının performansının ve verimliliğinin artırılmasında Habasit ile kurduğu iş ortaklığına güveniyor. Memak tarafından üretilen makinalar bant sistemleriyle ilgili asla bir şikâyet almazken, Ar-Ge tesislerinde yapılan deneylerde de kalitesini kanıtlayan Habasit markasıyla kurulan iş ortaklığı, kullanıcı memnuniyetini artıran bir etken olarak öne çıkıyor.

Memak, sürekli olarak yenilikler yapan bir firma olarak son 4 yılda 60’tan fazla büyük yeni proje hayata geçirmiş ve ürün yelpazesine 30’a yakın yeni makine eklemiştir. Geri bildirimleri büyük bir ciddiyetle değerlendiren firma, müşterilerin talepleri doğrultusunda mükemmel makinalar üretmeye devam ediyor. Memak, yenilikçi vizyonu doğrultusunda başladığı yeni fabrika yatırımına da devam ediyor. 150.000 metrekare alan üzerine kurulu olacak ve 1.000 çalışanla hizmet sunmaya başlayacak olan Memak’ın akıllı ve çevreci fabrikasının 2023 yılında devreye girmesi planlanıyor.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap