Connect with us

Konveyör Bantları

Konveyör sektörünü tahrik eden yerli güç: MEG Endüstri

Yayın Tarihi

on

Güç aktarım ürünlerinde Türkiye’nin yerli teknoloji tedarik merkezi olan MEG Endüstri’ye konuk olduk. MEG Endüstri Genel Müdürü Mehmet Manafi’den, paketleme ve ambalaj endüstrisine dönük çözümleri hakkında bilgiler aldık.

Güç aktarım ve hareket kontrolü sektörünün sayılı çözüm merkezleri arasında yer alan MEG Endüstri’nin konveyör ve taşıma sistemleri sektöründe de kapsamlı çözümler sunduğunu biliyoruz. Röportajımızda ilk olarak, MEG Endüstri Genel Müdürü Mehmet Manafi’ye ambalaj ve paketleme sektörüne özel çözümlerini sorduk. Mehmet Bey bu konuda şunları belirtti: “Paketleme sektöründe kullanılan ürünler daha çok düşük kilovatlı ve az tork ihtiyacı olan ürünlerdir. Genel kullanımda daha az verimli ürünler kullanılıyor. Bunun da en büyük sebebi bu ürünlerin düşük fiyatlı olması. Bizim, Yılmaz Redüktör ürün grubunda bu soruna çözüm getirdiğimiz küçük seri konik dişli redüktörlerimiz var. Bu ürünler bahsettiğim sonsuz vidalı redüktörlere muadil olarak olarak üretilmiştir. Sonsuz vidalı redüktörlerin verim oranı yüzde 70’ken, bizim küçük seri konik dişli redüktörlerimizde yüzde 94 civarındadır. Aynı şekilde bizim komple sürücü entegreli çözümlerimiz var ve bu da paketleme ve gıda sektörü için son derece etkili bir çözüm olarak öne çıkmaktadır.”

Yeni döneme ilişkin hazırlıklarını sorduğumuz MEG Endüstri Genel Müdürü Mehmet Manafi, şunları söyledi: “Ambalaj ve paketleme sektörüne yönelik yeni ürünlerimiz olacak. Daha çok otomasyonla alakalı ürünlerimiz bu sektöre hitap ediyor. Yeni PLC’lerimiz var, HMI ekranlarımız var. Yeni invertör gruplarımız var. Tabii bunların redüktörle ve motorla entegre bir şekilde paketleme sektörünün en büyük sorunlarından olan entegre ürün çözümleri konusunda ilerleyen zamanlarda daha da iyi çözümler sunacağız.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com