Connect with us

Konveyör Bantları

Habasit, yeni modüler bant çözümleriyle etkileyici avantajlar sunuyor

Yayın Tarihi

on

Piyasaya iki yeni modüler bant çözümü sunan Habasit, özellikle yüz ölçümünün önemli olduğu uygulamalar ve endüstriyel paketleme uygulamaları için yeni olanakları beraberinde getiriyor.

Paketleme endüstrisinde kullanılan konveyörler, makineler için taban alanının sınırlı olması gibi güçlükleri beraberinde getirir. Bantlar dar alanlarda ve açılarda çalışmak zorunda kalır. Konveyörlerin üretim düzenine zarar vermemeleri adına alan için optimize edilmesi çok önemlidir. Ayrıca, geleneksel kavramalı üst modüler kayışlarla yapılabilen nispeten büyük transferler, birçok müşterinin modüler kayışlardan yararlanamamasına yol açmıştır. Piyasaya sunduğu iki yeni ürünüyle bu sınırlamaların üstesinden gelmeye yardımcı olan Habasit, yükseltilmiş güverte yarıçaplı bant olan HabasitLINK M2592 ile kovansiyonel yarıçaplı konveyöre göre 5 kat daha fazla yer tasarrufu sağlıyor. HabasitLINK M0870 HighGrip Micropitch ise, %50 daha düşük minimum aktarım mesafesi ile 6 mm’ye kadar olan kenar uygulamalarında kavrama üstü plastik bantların kullanılmasını sağlıyor.

Ürünlerle ilgili açıklama yapan HabasitLINK’in Ar-Ge Portföy Yöneticisi Anders Nilsson, “Kavrama üstü özelliğine sahip plastik modüler bantlar, eğim ve düşüşe getirilecek çözümler için uygundur. Ancak şimdiye kadar dar transfer konveyörlerinde kullanılmıyorlardı. Yeni M0870 HighGrip Micropitch 0.3”, kayma olmadan güvenilir ürün konumlandırmanın ve 23 mm’ye kadar dar aktarımların yapılmasını sağlar. Bu da diğer kavramalı modüler bantlara kıyasla gereken alanda yüzde 50 azalma anlamına gelir. Yüksek kavrama yüzeyi ile bu mikro adımlı bant, ürün kaymasının azalmasıyla beraber bazı uygulamalarda daha yüksek çalışma hızlarına da olanak tanıyor. Ayrıca eğimli uygulamalarda konvansiyonel modüler bantlardan daha iyi çalışıyor” ifadelerini kullanıyor.

Habasit’in ikinci yeniliğini, hat düzenini optimize etmeye ve konveyör sistemi ayak izini azaltmaya olanak tanıyan M2592 Radius Yükseltilmiş Gövde 1 çözümü oluşturuyor. Bu çözümle ilgili Anders Nilsson, “Birçok işletme için alanın çok önemli olduğunu ve paketleme uygulamalarına uygun plastik modüler bantları bulmada sorunlara yol açtığını anlıyoruz. M2592 yerden tasarruf sağlayan bant, müşterilerin alternatif çözümlere kıyasla taban alanından 5 kata kadar tasarruf etmelerini sağlar. Bu, tesis ve üretim düzeni açısından daha fazla esnekliğe imkan tanır” diyor. Ürünün özellikleriyle ilgili açıklama yapan Nilsson, “Yükseltilmiş yüzeyi sayesinde müşteriler, küçük kutulardan geniş tavalara kadar çok çeşitli ebatlardaki ürünleri yan şeritlerin aşındırma etkisi olmaksızın taşıyabilir. Bu, en sağlam bantlardan biri olmasının yanı sıra uygulamalara göre çeşitli yarıçapları mevcuttur. Konveyörlerin uzunluğunu artırırken gereken tahrik miktarını azaltır ve genel olarak daha düşük bir maliyet sunar. Plastik bantların, makara veya zincire göre kasaların ve tepsilerin taşınmasında daha az ses çıkardığını belirtmekte fayda var. Bu, daha iyi bir çalışma ortamı sağlarken, aktarılan kasa ve tepsilerin hasardan korunmasına da yardımcı olur” ifadelerini kullanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com