Connect with us

Konveyör Bantları

Habasit, yeni modüler bant çözümleriyle etkileyici avantajlar sunuyor

Yayın Tarihi

on

Piyasaya iki yeni modüler bant çözümü sunan Habasit, özellikle yüz ölçümünün önemli olduğu uygulamalar ve endüstriyel paketleme uygulamaları için yeni olanakları beraberinde getiriyor.

Paketleme endüstrisinde kullanılan konveyörler, makineler için taban alanının sınırlı olması gibi güçlükleri beraberinde getirir. Bantlar dar alanlarda ve açılarda çalışmak zorunda kalır. Konveyörlerin üretim düzenine zarar vermemeleri adına alan için optimize edilmesi çok önemlidir. Ayrıca, geleneksel kavramalı üst modüler kayışlarla yapılabilen nispeten büyük transferler, birçok müşterinin modüler kayışlardan yararlanamamasına yol açmıştır. Piyasaya sunduğu iki yeni ürünüyle bu sınırlamaların üstesinden gelmeye yardımcı olan Habasit, yükseltilmiş güverte yarıçaplı bant olan HabasitLINK M2592 ile kovansiyonel yarıçaplı konveyöre göre 5 kat daha fazla yer tasarrufu sağlıyor. HabasitLINK M0870 HighGrip Micropitch ise, %50 daha düşük minimum aktarım mesafesi ile 6 mm’ye kadar olan kenar uygulamalarında kavrama üstü plastik bantların kullanılmasını sağlıyor.

Ürünlerle ilgili açıklama yapan HabasitLINK’in Ar-Ge Portföy Yöneticisi Anders Nilsson, “Kavrama üstü özelliğine sahip plastik modüler bantlar, eğim ve düşüşe getirilecek çözümler için uygundur. Ancak şimdiye kadar dar transfer konveyörlerinde kullanılmıyorlardı. Yeni M0870 HighGrip Micropitch 0.3”, kayma olmadan güvenilir ürün konumlandırmanın ve 23 mm’ye kadar dar aktarımların yapılmasını sağlar. Bu da diğer kavramalı modüler bantlara kıyasla gereken alanda yüzde 50 azalma anlamına gelir. Yüksek kavrama yüzeyi ile bu mikro adımlı bant, ürün kaymasının azalmasıyla beraber bazı uygulamalarda daha yüksek çalışma hızlarına da olanak tanıyor. Ayrıca eğimli uygulamalarda konvansiyonel modüler bantlardan daha iyi çalışıyor” ifadelerini kullanıyor.

Habasit’in ikinci yeniliğini, hat düzenini optimize etmeye ve konveyör sistemi ayak izini azaltmaya olanak tanıyan M2592 Radius Yükseltilmiş Gövde 1 çözümü oluşturuyor. Bu çözümle ilgili Anders Nilsson, “Birçok işletme için alanın çok önemli olduğunu ve paketleme uygulamalarına uygun plastik modüler bantları bulmada sorunlara yol açtığını anlıyoruz. M2592 yerden tasarruf sağlayan bant, müşterilerin alternatif çözümlere kıyasla taban alanından 5 kata kadar tasarruf etmelerini sağlar. Bu, tesis ve üretim düzeni açısından daha fazla esnekliğe imkan tanır” diyor. Ürünün özellikleriyle ilgili açıklama yapan Nilsson, “Yükseltilmiş yüzeyi sayesinde müşteriler, küçük kutulardan geniş tavalara kadar çok çeşitli ebatlardaki ürünleri yan şeritlerin aşındırma etkisi olmaksızın taşıyabilir. Bu, en sağlam bantlardan biri olmasının yanı sıra uygulamalara göre çeşitli yarıçapları mevcuttur. Konveyörlerin uzunluğunu artırırken gereken tahrik miktarını azaltır ve genel olarak daha düşük bir maliyet sunar. Plastik bantların, makara veya zincire göre kasaların ve tepsilerin taşınmasında daha az ses çıkardığını belirtmekte fayda var. Bu, daha iyi bir çalışma ortamı sağlarken, aktarılan kasa ve tepsilerin hasardan korunmasına da yardımcı olur” ifadelerini kullanıyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Konveyör Bantları

AMMdurance rPET ile sürdürülebilirliğin performansınızı artırmasına izin verin 

Yayın Tarihi

on

Ammeraal Beltech, geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilen çığır açıcı bir konveyör bandı olan yeni AMMdurance rPET’i tanıtıyor. En son teknoloji ve çevreye duyarlı tasarımların benzersiz bir kombinasyonunu sunan ürün, operasyonel verimliliği optimize ediyor.

Performanstan ödün vermeyi bırakın

Havaalanı ve lojistik sektörlerinde enerji tüketimini, karbondioksit emisyonlarını ve operasyonel maliyetleri azaltmaya yönelik artan baskıyı hafifletmek için tasarlanan AMMdurance rPET, işletmelerin Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim (ESG) alanındaki konumunu güçlendirmek için doğru bir seçim sunuyor. Sorumlu kaynak yönetimi ve çevre yönetimine olan bağlılığı gösteren AMMdurance rPET; kullanıcılarının itibarını güçlendirirken, bilinçli yatırımcıları çekiyor ve işletmenin değerini artırıyor.

İşletme ve gezegen için mükemmel sinerji: Enerji tasarrufu sağlayan tasarım ve geri dönüştürülmüş PET dokuma

İşlevsellikten ödün vermeden enerji tüketimini ve karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen Ammeraal Beltech AMMdurance rPET, benzersiz bir konveyör bezi işleme tekniği sayesinde sürtünmeyi en aza indiriyor, enerji verimliliğini artırmak için güç kullanımını yaklaşık %17 oranında azaltıyor. Bu yenilikçi yaklaşım aynı zamanda kire ve büzülmeye karşı koruma sağlayarak uzun ömür ve aşınmaya karşı direnç sunuyor. Atılan plastik şişeleri yüksek kaliteli konveyör bezine dönüştüren AMMdurance rPET, plastik atıklarla mücadeleye önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Her metrekaresi 14 adet geri dönüştürülmüş PET şişeden üretilen ürün, standart sentetik bantlara kıyasla CO2 emisyonlarını %70 oranında azaltıyor.

Dayanıklılık, sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu tek bantta

Ürünle ilgili konuşan Ammeraal Beltech CPM Başkanı Michel Keetman, “AMMdurance rPET piyasadaki en verimli konveyör bandıdır. Lojistik ve havaalanı operasyonlarında devrim yaratarak hem performansın hem de operasyonel sürdürülebilirliğin iyileştirilmesi için fırsat sunar. İşletmeniz ve gezegenimiz için bir kazan-kazan çözümüdür” açıklamasında bulunuyor.

Sürdürülebilirliği güçlü ortaklıklarla aktarıyor: Heathrow Havalimanı

Ammeraal Beltech, partnerlerinin kaynakları optimize eden ve iş değerini yükselten farklı çözümler sunmalarına yardımcı oluyor. AMMdurance rPET’in olağanüstü performansı ve sürdürülebilir özellikleri, İngiltere’nin en büyük havalimanı olan Heathrow’da yapılan sıkı testlerle doğrulanıyor. Bu ortaklık, bandın gerçek dünyadaki operasyonel ortamlarda etkinliğinin ve güvenilirliğinin altını çiziyor.

Daha iyi bir gelecek için şimdi harekete geçin

AMMdurance rPET’i seçmek gelecek nesiller için bir taahhüt oluştururken, sektörler ve gezegenimiz için belirgin faydalar sunuyor. Yenilikçi tasarımı, azaltılmış güç/kaynak kullanımı ve uzatılmış yaşam döngüsü, tam bir sürdürülebilirlik yelpazesi oluşturarak sertifikasyon fırsatları sağlıyor. PET kullanılarak yapılan dokumalar, bagaj taşıma da dahil olmak üzere çeşitli bant uygulamalarıyla uyumlu olduğundan, bu kombinasyon havaalanı endüstrisi için sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada bir sonraki büyük adımı oluşturuyor.

Devamını Oku

Konveyör Bantları

GÜRSES Endüstriyel, bant ve kayış çözümleriyle üretimdeki devamlılığa güven katıyor

Yayın Tarihi

on

Konveyör bant ve güç aktarım kayış çözümlerindeki onlarca yıllık tecrübesiyle yüzlerce çeşit ürün sunan GÜRSES Endüstriyel, sektör ayrımı olmaksızın her türlü uygulama alanının taleplerine çözüm sağlıyor. İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Kayseri’de bulunan tam donanımlı tesisleri ve ülke genelindeki geniş bayi ağıyla müşterilerine ulaşan GÜRSES; ürün tespit danışmanlığı, uygulama alanı keşfi, yerinde montaj ve satış sonrası takipten oluşan toplam ürün paketiyle bant ve kayış ihtiyaçlarında hizmet üretim merkezi olarak çalışıyor. 

Sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği zengin ürün portföyünde; PVC, PU, PE, TPEE, silikon, kauçuk konveyör ve proses bantları ile PU/Kauçuk endüstriyel güç aktarım elemanları sunan firma, geniş ürün gamının yanı sıra, stok gücü ve uzman kadrosuyla tam zamanlı ve nitelikli hizmet sunarak, endüstrinin hareket sistemlerindeki çözüm ortağı oluyor. Her prosese uygun bantlarını, doğru seçim için teknik uzmanlıkla bir arada sunan GÜRSES Endüstriyel, sanayinin her alanında müşterilerinin konveyör, proses ve güç aktarım sistemlerine 7/24 destek ve Türkiye’nin her yerine şartların uygun olması halinde 24 saat içinde yerinde müdahale hizmeti sağlıyor. 

1950’li yıllara uzanan geçmişiyle otomotiv ve yan sanayi, lastik, gıda, beyaz eşya, elektronik, mobilya, makine imalatı, tekstil, spor, lojistik, havaalanı, mermer, kağıt, geri dönüşüm başta olmak üzere her sektörde kendine özgü çözümler geliştiren GÜRSES Endüstriyel, müşterilerinin üretim devamlılığına güven katmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Konveyör Bantları

Forbo besleme bantlarıyla uzun hizmet ömrü ve daha düşük maliyet

Yayın Tarihi

on

Konveyör ve proses bantlarında dünyanın lider markalarından biri olan Forbo, Nisan ayında piyasaya sürdüğü kanıtlanmış ve güvenilir Transtex Serisi yeni bandıyla, kauçuk üretim uygulamalarına sağlamlık, ısıya dayanıklılık, uzun hizmet ömrü ve daha düşük maliyet sunuyor.

Forbo’nun çeşitli kauçuk üretim uygulamaları için geliştirdiği yeni PVK125 BxB-NA (ürün no. 908932) beyaz konveyör bandı, hem besleyici hem de karıştırıcılarda boşaltma bandı olarak veya kontrol terazileri için ve ayrıca değirmenden değirmene konveyörler için kullanılabiliyor.

Yeni silikonsuz bandın yüzey deseni, temas alanındaki azalma nedeniyle sıcak ve yapışkan kauçuk karışımları söz konusu olduğunda bile mükemmel ayırma özellikleri sunuyor. Bu özellik aynı zamanda çok iyi bir ısı dağılımı sağlayarak bandı 150°C’ye kadar kauçuk levhaların ve karışımların taşınması için ideal hale getiriyor.

Bandın silikon içermeyen malzemesi, taşınan kauçuk karışımlarının kirlenmesini önlerken; ürünün sağlam ve tek katlı tasarımı, aşınmaya karşı dayanıklılık ve mekanik bağlantı elemanları için mükemmel çözüm sunuyor. Bu tek katlı tasarım aynı zamanda, çok katmanlı bantlarda meydana gelebilecek delaminasyon nedeniyle bandın arızalanmasınıda önlüyor. Ürünün olağanüstü düz yapısı, mükemmel taşıma ve uzun bir hizmet ömrünü de garanti ediyor.

Kullanıcılar, Forbo’nun yeni PVK125 BxB-NA beyaz Transtex bandının yüksek kalitesi ve performansından yararlanıyor. Olağanüstü ayrılma özellikleri ve olağanüstü aşınma ve sıcaklık direnci sayesinde bant, kauçuk üretimini verimli ve güvenilir hale getiriyor. Silikon içermeyen tasarımı, kauçuk karışımlarının kirlenmesini önlüyor, bakım nedeniyle aksama süreleri en aza indiriliyor.

Devamını Oku

Trendler