Connect with us

Yazılım

Grease App ile daha verimli ve sürdürülebilir rulman yağlaması

Published

on

Schaeffler Grease App uygulaması, rulman yağlamasına ilişkin karmaşık sorulara müşteri dostu bir çözüm sunuyor. Uygulama, her bir rulman tipi için en uygun yağlayıcı türünü ve miktarını, hizmet ömrünü ve yeniden yağlama aralıklarını belirliyor. Daha sürdürülebilir makine kullanımına katkı sağlarken, yetersiz veya aşırı yağlamayı önleyerek erken rulman arızası riskini azaltıyor.

Erken rulman arızaları, yüzde 80’e varan oranda yanlış yağlama kaynaklı meydana geliyor. Tam bu noktada devreye giren Schaeffler’in Grease App uygulaması, kullanıcıya en uygun yağlayıcı tipini ve miktarını, hizmet ömrünü ve rulmanların ilk yağlanmasından sonra yeniden yağlama aralıklarını belirliyor. Yazılım hesaplamalarında yine Schaeffler’in kendi geliştirdiği hesaplama aracı olan BEARINX üzerinden alınan verileri kullanıyor. Bu sayede yetersiz veya aşırı yağlama ile buna bağlı olarak ortaya çıkabilecek erken rulman arızası riskini azaltıyor. Uygulama ayrıca, Arcanol serisinden uygun yağlayıcıların seçimine ilişkin de yönlendirme sağlıyor. CONCEPT serisinden otomatik yağlayıcılar, akıllı OPTIME yağlayıcılar ve Arcanol yağlayıcılarla birlikte Schaeffler, rulmanların sürdürülebilir şekilde yağlanması için mükemmel koordine edilmiş bir sistem sunuyor.

İdeal yağlayıcı miktarı rulmanın teknik özellikleri dikkate alınarak hesaplanıyor

Grease App uygulaması, web sayfası üzerinden veya standart uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yükler, hızlar ve çevresel etkenler gibi işletim koşulları, uygulamaya girildikten sonra rulmanlara uygun Arcanol yağlayıcı tipleri, ilk yağlama ile yeniden yağlama uygulamaları için müşterinin istediği uygun Arcanol tipi, yağ hizmet ömrü, yağlama aralıkları ile yağ miktarı hesaplanıyor ve görüntüleniyor. İdeal yağlayıcı miktarı, söz konusu rulmanın teknik özellikleri dikkate alınarak hesaplanıyor. Örneğin, rulmanların iç tasarımındaki farklı geometrik detaylar göz önüne alınıyor.

Yağlayıcıların en uygun nasıl ayarlanacağına ilişkin bilgilendirme sunuyor

Uygulama, Schaeffler’in OPTIME ve CONCEPT serilerinden, yağlayıcıların en uygun şekilde nasıl ayarlanacağına ilişkin de görsel ve yazılı bilgilendirme sunuyor. Arcanol yağlayıcıları rulmanlarda ve lineer uygulamalarda yıllardır sunduğu etkileyici performansla kendini kanıtlıyor. Yağlayıcılar kapsamlı uygunluk testlerinden geçiyor ve uygulama koşullarına en yakın koşullarda test edilerek, ideal performans sergileyecek şekilde eşleştiriliyor. Bunun sonucunda yağlayıcı hizmet ömrü uzuyor ve optimum rulman çalışma ömrü elde ediliyor. Mevcut Arcanol portföyü; çok amaçlı, ağır yük ve yüksek sıcaklığa dayanıklı, aynı zamanda özel uygulamalara yönelik yağlayıcılardan oluşuyor. Arcanol yağlayıcıları, endüstriyel bakım işlemlerine kapsamlı ürün, hizmet, çözüm perdesi sunan ve makinenin çalışma ömrü boyunca bakım personeline yardımcı olmayı amaçlayan Schaeffler Lifetime Solutions portföyünün bir parçası olarak öne çıkıyor.

Schaeffler’in satış sistemi medias’a entegre halde bulunuyor

Grease uygulaması ayrıca müşteriye gerekli tüm bilgilerin sorunsuz şekilde ulaştırılabilmesi için Schaeffler’in satış sistemi medias’a entegre halde bulunuyor. Uygulama, müşteriye en uygun yağlayıcı tipini ve miktarını, hizmet ömrünü ve rulmanların ilk yağlanmasından sonra yeniden yağlama aralıklarını belirliyor. Schaeffler’in Arcanol serisi yağlayıcıları, rulmanların ve lineer sistemlerin hizmet ömrünü optimize ederken, bu alanlarda yıllardır sunduğu etkileyici performansla kendini kanıtlıyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Yazılım

İ-Mak Redüktör ürün arama motoru I-GUIDE

Published

on

Bilgisayar, tablet ve cep telefonları için yapılandırılmış olan bu arayüz, çok çeşitli çözüm ve bilgiye hızlı ve kolay erişim imkanı sağlamaktadır.

Müşterilerimizin uygulamalarına en uygun redüktör ve motoru seçmelerine yardımcı olmak için tasarlanan I-GUIDE programı, 1.000.000’dan fazla ürün referansına hızlı erişim sağlamaktadır. 

Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Rusça olmak üzere 4 farklı dilde bulunan yeni I-MAK ürün konfigüratörü, ihtiyaçlarınıza en uygun redüktör ve motorlu redüktör seçiminde size yardımcı olması için tasarlanmıştır. Bu konfigüratör, dişli kutusunun ana verilerinin tanımından başlayarak, program özel seçenekler ve özellikler seçimine kadar size rehberlik eder ve yardımcı olur. Programda daha sonra seçmiş olduğunuz ünitenin, teknik çizimlerini, 3 boyutlu dosyasını ve teknik bilgilerini indirebilirsiniz.

İ-MAK yeni ürün konfigüratörü, piyasadaki en geniş ürün yelpazesinden birine erişmenizi sağlar. 0,12 kW – 650 kW arasında değişen ürün gamımız 1.000.000’dan fazla ürün referansını kapsamaktadır. 14 farklı serisi olan İ-MAK ürünleri, helisel, konik ve sonsuz dişli kombinasyonları ile uygulamalarınız ve taleplerinize göre en doğru şekilde ayarlanabilmektedir.

I-MAK’ın bu yeni güncellemesi, yeni MA Serisi Monoblok gövdeleri lansmanı ile birlikte geliyor! 35.000 Nm’ye kadar 8 yeni gövde ve yüzlerce yeni kombinasyon ile yeni MA serimiz, I-MAK’ın ağır hizmet sektörlerindeki çözümlerine güç katacaktır. I-MAK ayrıca NEMA standartlarını ürün kataloğunun büyük bir bölümüne entegre etti. Kuzey Amerika’daki müşteriler artık NEMA ve 60Hz konfigürasyonunda redüktör sipariş edebilmekte ve daha detaylı bilgi alabilmektedir. Programda, çok çeşitli seçenekler, özel tahvil ve çıkış hızı, özel motorlar ve giriş seçenekleri, ayarlanabilir montaj pozisyonu, çeşitli soğutma seçenekleri, ortama göre boya tipleri ve özel renkler (RAL), özel flanş ve mil opsiyonları, fren seçenekleri, çıkış mili için özel malzeme seçenekleri, ATEX konfigürasyonu ile redüktörünüzü sisteminizin ihtiyacına göre seçebilir, bu seçiminiz ile ilgili teknik data ve çizimlere ulaşabilirsiniz.

Continue Reading

Yazılım

Bonfiglioli deposunda Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi kullanılıyor

Published

on

Müşteri deneyimini iyileştirmek ve ekiplerin çalışmasına yardımcı olmak için sürekli olarak yeni fikirler geliştiren ve uygulan Bonfiglioli, depodan dışarı aktarmayı geliştirmek için artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanıyor. Bonfiglioli’nin kullandığı bu sezgisel teknoloji, iş yerindeki görevleri kolaylaştırıyor.

İnovasyonu ölçmek zor olsa da arka ofis işlevleri veya lojistik operasyonlar gibi şirket bünyesinde teknolojiye yapılan yatırımlar, firmaların inovasyonu işleme derinliğinin mükemmel bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Müşterilerinin deneyimini iyileştirmek ve ekiplerinin daha verimli çalışmasına yardımcı olmak için sürekli olarak yeni fikirler ve teknolojiler geliştirmek üzerine çalışan Bonfiglioli’nin bu yenilikçi ruhu, depo operatörlerinin üretim siparişleri için bileşenleri seçme şeklini dönüştürmeye yönelik projeden sonra, artık EVO fabrikasında da tam olarak sergileniyor.

Bonfiglioli’nin teknoloji ortağı Var Group iş birliğiyle yürütülen proje, artırılmış gerçekliğe dayalı son teknoloji ürünü bir “sanal seçim ” çözümü niteliği taşıyor. Operatörlerin Bonfiglioli deposundaki ürünleri almak için kullandıkları araçlara sabitlenmiş standart bir tablet aracılığıyla çalışan bu teknoloji; yönetim yazılımından gelen gerçek zamanlı bilgileri kullanarak bileşenlerin tam konumunu, depo ortamı üzerinden görsel işaretleyiciler ve akustik sinyaller yerleştirerek ekiplerle paylaşıyor.

Proje, Bonfiglioli’nin çeşitli fonksiyonlarının uzmanlığından yararlanan çok disiplinli bir ekip tarafından teslim edildi. Kendi ihtiyaçlarıyla entegre etmek için teknolojiyi sürekli olarak geliştiren ekip; depoda işaretleyicilerin seçilmesi ve konumlandırılması, işaretçilerle etkileşime girecek en iyi cihazı seçmek, yönetim sistemleriyle otomatik yönlendirmeli araçlar arasında bir arayüz geliştirmek ve çalışanların çözüm konusunda rahat olmaları için sistemi tam olarak test edebilmelerini sağlamak gibi geliştirmeler yaptı.

Toplama süreleri ve hataları azaltma gibi faydaları hızlı bir şekilde karşılayan ve bu sayede daha akıcı bir müşteri deneyimine imkan tanıyan sezgisel teknoloji sayesinde, Bonfiglioli’nin müşterilerini dijitalleşme yoluyla destekleme taahhüdü ve operatörler için iş başında eğitim çok daha kolay bir hale geldi.

İş yerindeki görevleri son derece kolaylaştıran artırılmış gerçeklik teknolojisinin bu avantajları, projenin sadece ilk aşamasında meydana geliyor. 2022’nin Eylül ayında başlayan projenin ikinci aşamasını ise, toplama ekiplerinin ürünleri el arabalarına optimum üretim hattı besleme konumunda yerleştirmesine yardımcı olan teknolojinin eklenmesi oluşturuyor.

Continue Reading

Konular

Trendler