Connect with us

Konveyörler

American Greetings, enerji tüketimi ve gürültü düzeylerini e24i çözümüyle azalttı

Yayın Tarihi

on

American Greetings, çeşitli tip, model ve üreticilerden oluşan kilometrelerce konveyörlere sahip 57 futbol sahası büyüklüğündeki tesisinde, eski konveyörlerini modern ve daha etkin sistemlerle değiştirerek verimliliğini artırdı. Çözümü Cisco-Eagle ve Hytrol’den alan American Greetings, e24i çözümüyle enerji tüketimini düşürdü, gürültü düzeylerini azalttı.

Dünyanın en büyük tebrik kartı şirketi olan American Greetings, “Kabalığın beklendiği ve nezaketin lüks olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Ama daha iyisine inanıyoruz. American Greetings dünyayı daha düşünceli ve sevgi dolu bir yer haline getirmek için her gün çalışıyor. Mutluluk ifadeleri yaratıyoruz, Günlük iletişimimizi biraz daha anlamlı hale getirmeye yardımcı olmak için kahkaha ve sevgi” misyonuyla bir asrı aşkın süredir faaliyetlerini sürdürüyor. Kendi adını taşıyan markası Carlton Cards, Gibson, Recycled Papersellers, Just For You, Tender Thoughts, Papyrus ve DesignWare parti ürünlerini ve Amerikan Greetings ürünlerini içeren diğer kağıt ürünlerini, Greetings ve Plus Mark hediye paketi ile kutulu kartlarını kapsayan, tüm dünya tarafından tanınan bir dizi tebrik kartı üretim hattına sahip olan American Greetings, bu ürün gruplarının yanında AG Properties Grubu aracılığıyla popüler karakterlerle markalar da yaratarak, bunların lisanslamasını da yapıyor.

60 yıl önce Osceola ile Arkansas tesisini kuran ve burada, “ABD’deki en büyük tek katlı bina” unvanını alan American Greetings; çeşitli tip, model ve üreticilerden oluşan kilometrelerce konveyörlere sahip 57 futbol sahası büyüklüğündeki tesisinde, yıllar içerisinde birçok malzeme aktarım projesi hayata geçirdi.

Tesis iyileştirme süreci için Cisco-Eagle ve Hytrol’e başvurdu

Eski konveyör çeşitlerinin sürekli onarım ve servis ihtiyacı nedeniyle, bu sistem karışımı şirketin bakım kapasitesini zorlamaya başladı. Günde 24 saat, haftada 5 ila 6 gün, yılda 10-11 ay kesintisiz çalışarak; enerji ve bakım maliyetlerinin düşürülmesini zorunlu hale getiren tesis için American Greetings, bakım maliyetlerini azaltmak ve operasyonu birleştirmek amacıyla tesis iyileştirme sürecini başlatarak, Cisco-Eagle ve Hytrol ile iletişime geçti. Çözüm için ergonomi ve tesis güvenliği de denklemde göz önünde bulundurulması gereken faktörler arasına yer alıyordu.

Bunun yanı sıra pek çok konveyör, özellikle de eski modeller gürültü tehlikesi oluşturabilir. ABD Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü’ne (NIOSH) göre, mesleki işitme kaybı Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışma ile ilgili en yaygın rastlanan rahatsızlıklardan birini oluşturuyor. Yaklaşık 22 milyon ABD’li işçi, iş yerinde tehlikeli düzeyde gürültüye maruz kalıyor. Bunun sonucu olarak, işitme kaybı engelliliği ortaya çıkan işçilere tazminat olarak yılda tahmini 242 milyon dolar harcanıyor. NIOSH, yüksek gürültünün iş yerinden mümkün olduğunca uzaklaştırılmasını ve gürültüye maruziyetin kontrol altına alınamadığı veya ortadan kaldırılamadığı durumlarda kulak koruyucuların kullanılmasını öneriyor.

Tüm sorunları gidermek için Hytrol E24i çözümü

American Greetings’te bakım sorunlarıyla ilgilenmek, Bakım Amiri Gerald Davis’in rutin göreviydi. Davis, sistemi çalışır durumda tutmak için yaratıcı çözümler üretti; ancak tesisin ölçeği ve operasyonel talepleri göz önüne alındığında bu zor bir görevdi. Çözüm için American Greetings ile ilgilenen Cisco-Eagle Yöneticisi Rodney Freeman, “30 yılı aşkın modellerin yedek parçalarını bulmak genellikle zordur. Amerikan Greetings şirketinde karşılaştığımız en büyük güçlük, eski bir sistemi canlı tutmanın yeni yollarını bulmaktı” dedi. Freeman, Hytrol’ün E24i 24 voltluk elektrikli silindir sistemlerine sahip bir çözümü, American Greetings’in tüm sorunlarını gidermek için sundu. American Greetings’in eski mühendisleri Alan Keith ve Gerald Davis’in de dahil olduğu American Greetings Ekibi, E24i’yi çalışırken görmek için Hytrol’ün Arkansas’ta yer alan Jonesboro Teknoloji Merkezi’ne gitti.

Güç tasarrufu ve azalan gürültü düzeyinin yanı sıra çeşitli avantajlar sunuyor

Hytrol Entegre Sistemler ve Kontroller Direktörü Boyce Bonham, bakım maliyetlerinin (yedek parçalar ve programlı bakım aracılığıyla) E24i’yi açık arayla uygun bir çözüm haline getirdiğini; ancak bunun yalnızca başlangıç olduğunu vurguladı. E24i ayrıca, Osceola tesisindeki konveyörlerin sayısı göz önüne alındığında, ciddi kaygılar oluşturan enerji tüketimini ve gürültü seviyelerini de azaltıyor. Konuyla ilgili Bonham, “İlk hat bir tür değerlendirmeydi ve bunu da ikinci hat takip etti. Hytrol, artık American Greetings tarafından tercih edilen konveyör. Stoklanan bakım parçalarını azaltmak ve planlı bakımı ortadan kaldırmak, Hytrol sisteminin kurulum aşamalarında çok önemliydi. O sırada en büyük endişe kaynağı olmasa da önemli bir faktör, işletmedeki gürültünün azaltılmasıydı. Çok daha sessiz çalışan sistemden etkilendiler ve bu sistemin aynı zamanda enerji tasarrufu sağladığını da fark ettiler. Diğer hatlarını da yeni ekipmanlarla değiştirmeye devam ediyorlar” açıklamasında bulundu.

Çözümle ilgili olarak American Greetings Mühendislik Proje Müdürü Ira Koonce ise, “Karton kontrolleri için hava keseleri ve gergili biriktirme makaralı konveyör kullanıyorduk. Konveyör 30 yaşının üzerindeydi. Artık kullanılmayan testere dişi birleştirme istasyonunu işletme dışına çıkarabildik. American Greetings birkaç yıl önceki projelerde Cisco-Eagle ile çalışmıştı. Bu ilişkiyi tazelediler ve şimdi daha müşteri odaklı iş yapar görünümdeler. Bu konveyör teknolojisi, güç tasarrufu, gürültünün azaltılması ve basınçlı havaya gereksinim olmaması gibi çeşitli avantajlar sağlıyor. Ayrıca, olası motor arızaları için daha kolay bir çözüm yolu sağlıyor gibi görünüyor. Böyle bir arıza daha meydana gelmedi” dedi. American Greetings gibi şirketler, eski teknolojilerin yerini alan yeni otomasyon çözümlerinin önemli ölçüde daha düşük desibel seviyeleri sağladığını fark ediyor. Konuyla ilgili olarak Koonce, “Önceki sistemde desibel seviyesini kontrol ettik ve güvenlik eşiğine ulaşmadı. Ses farkı fark edilebiliyor ve bir güvenlik sorunu meydana getirmiyor. Gürültüde yapılabilecek her tip azaltma yöntemi, sistemin rahatlamasına yardımcı olur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.cisco-eagle.com

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konveyörler

İntralojistik çözümlere değer katan Öncü Konveyör, üretim proseslerine ergonomiyi getiriyor

Yayın Tarihi

on

Yerli üretimiyle e-ticaret, kargo ve lojistik depolarda otomasyon sistemleri, sorter sistemleri, araç yükleme-boşaltma sistemleri gibi intralojistik çözümler sunan Öncü Konveyör, yüksek teknoloji projeleriyle üretim proseslerini daha ergonomik hale getiriyor.

İstanbul İkitelli OSB’de bulunan üretim tesisleriyle 10 yılı aşkın bir süredir konveyör üretimi yapan imalatçı bir firma olan Öncü Konveyör, geliştirdiği yüksek teknoloji çözümleriyle fayda sağlayan konveyör projeleri üretiyor. Proseslerdeki verimliliği artırmaya ve daha ergonomik hale getirmeye odaklanan firma, e-ticaret, kargo ve lojistik depolarda otomasyon sistemleri, sorter sistemleri, araç yükleme-boşaltma sistemleri gibi intralojistik çözümler sunuyor.

Ürünleri ayrıştırmak için kullanılan sorter sistemleri üreten Öncü Konveyör, üretimi kendisine ait olan Wheel sorter, Pusher sorter ve Narrow belt sorter sistemleriyle pek çok sektörün taleplerini karşılıyor. Firma ayrıca, kapasite ve taşınacak ürün çeşitliliğine göre farklı sorter sistemleri olan Crossbelt sorter, Shoe sorter, Ball roller sorter, Tilt tray sorter gibi sistemlerin, entegratör olarak proje kurulumlarını gerçekleştiriyor. Lojistik depolarda yükleme/boşaltma sistemleri olarak kullanılan ‘Teleskopik Konveyör’ üretimi de gerçekleştiren Öncü Konveyör, farklı boy ve ebatlarda ürettiği teleskopik konveyörler ile tır, kamyon vb. araçların yükleme/boşaltma işlemlerinin çok daha kolay ve pratik hale gelmesini sağlıyor.

Merkezine aldığı teknolojiyle kendisini sürekli olarak yenileyen Öncü Konveyör, gerçekleştirdiği ihracat ile yurt içinde gösterdiği başarıyı yurt dışında da tekrarlayarak güvenilirliğini dünya çapında kanıtlıyor. Satış sonrası hizmetleriyle müşterilerine destek sunan, kurulan sistemlerin sürekliliğini sağlamak adına servis ekibiyle en kısa sürede müdahale etmeye özen gösteren firma, tecrübesi, deneyimli ekibi ve üretim becerisiyle projeler üretmeye devam ediyor. 

Depo projelerinde 3D simülasyon ile önceden tespit

Depo projelerini 3D simülasyon programı ile hazırlayarak, projelerin gerçek zamanlı olarak dijital ortamda nasıl çalıştığını müşterilerine sunan Öncü Konveyör, bu sayede projede meydana gelen darboğazları, yığılmaları ve oluşabilecek aksaklıkları önceden kolaylıkla tespit ediyor ve daha projenin başındayken müdahalede bulunuyor. Böylelikle müşterilerine verimli projeler ve en önemlisi zaman kazandırıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

mk, sürdürülebilir ekonomi için tezgahlar ve konveyör teknolojisi tedarik ediyor

Yayın Tarihi

on

Daha fazla sürdürülebilirlik ve gerçek kapalı döngü ekonomisinin hayata geçmesi için kullanılmış elektronik cihazların ve ortamların ticaretini yapan rebuy, Berlin’deki tesisinde akıllı telefonların otomatik olarak denetlenmesi ve işlenmesine yönelik bir sistem kurdu. Mk Technology Group, bu yeni sistemi gerçeğe dönüştüren konveyör hatlarına ve iş istasyonlarına özellikle basit ve esnek olması gereken bir çözüm sağladı.

2004 yılında kurulan ve kullanılmış elektronik cihazları ve ortamları satın alan ve satan bir şirket olan rebuy recommerce GmbH, 28 ülkede 500’den fazla çalışanıyla kullanılmış elektronik ve medya sektöründe Avrupa’nın pazar lideri olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Cep telefonları, akıllı saatler, oyun konsolları ve kameraların yanı sıra kitap, film, müzik ve video oyunları gibi medya ortamlarının da alım satımını yapan rebuy, kapalı döngü ekonomisinin gerçek anlamda kurulmasına yardımcı olmak istiyor. Kullanılmış ürünler satın alınıyor, inceleniyor, temizleniyor, sıfırlanıyor ve yeniden satın alma garantisiyle tekrar satılıyor; bu da ürünlerin daha uzun süre dolaşımda kalması ve kaynakların korunması anlamına geliyor.

Nisan 2021’de Berlin yakınlarında kurulan firmanın yan kuruluşu olan rebuy electronic GmbH ise; kalite kontroller, kullanılmış akıllı telefonların sınıflandırılması, derecelendirilmesi ve takip eden işlemlere odaklanıyor. Kullanılmış cihazları görsel ve teknik olarak değerlendirmek için otomasyona geçirilmiş işlemleriyle etkileyici özelliklere sahip firmanın, sevkiyat alanı ve tesviye alanı manuel denetimi arasındaki bağlantı için gereken çalışma tezgahlarının ve konveyör sistemlerinin yeniden satın alınması gerekiyor. Firmanın Falkensee’deki Yöneticisi Dirk Schuhmann, “Akıllı telefon otomatik kontrol sistemini tedarik eden partnerimiz Mk tezgahlarını ve konveyör sistemlerini önerdi. Neyse ki bu, uzun bir araştırma yapmadığımız anlamına geliyordu; önerilen kişiyle doğrudan temasa geçtik. Bir dizi yerinde ziyarette Mk’nın teknik satış ekibi, rebuy ile doğru çözümü bulmayı başardı” dedi.

Konuyla ilgili konuşan Mk Bölge Satış Direktörü ve Proje Merkezi Sorumlusu Dirk Hofemann ise, “Standart çözümlerimizin gereksinimlerini karşılaması dolayısıyla çalışma tezgahlarının tasarımı kolaydı. Mk’nın esnek alüminyum profil sistemi sayesinde çalışma tezgahları Dirk Schuhmann’ın ihtiyaç duyduğu şekilde tasarlanıp düzenlendi. Çalışma tezgahlarının, üzerinde çalışırken rahat edilmesini sağlayan ergonomik bir tasarıma sahip olmasını istedik. Sürdürülebilirlik ana konusunun yanı sıra, personelimiz için iyi bir çalışma ortamı yeniden satın alma için hayati önem taşıyor” açıklamasında bulundu.

Dönüştürün, uyarlayın, büyütün: Geliştirmeye devam edin

Daha önce, akıllı telefonlar büyük oranda manuel işleniyordu. Bunu ve insanların bir ürünü, deneyimleri ve psikolojilerine göre değişik biçimlerde kullanmasını göz önünde bulunduran rebuy, cihazların denetimini mümkün olan en geniş ölçüde otomatikleştirmeyi amaçladı. Test süreçleri standardize edildi ve pilot hat için sistem konsepti geliştirildi. Dirk Schuhmann “Bizim için önemli olan esnek bir sistemin satın alınmasıydı. Tek taraflı bir çözüm aramıyorduk. 

Bunun gibi yepyeni bir sistemle, her şeyi önceden yerinde düzeltmemek önemlidir, böylece daha sonra bazı şeyleri uyarlayabiliriz” diye konuştu. Bu nedenle, konveyör teknolojisi için gereken, basit, esnek ve sağlam bir sistemdi. Versaflex Mk konveyör sistemi bu amaç için uygundu. Sistem yeni gereksinimlere uyarlanabilir durumdaydı. Taşıma ortamı olarak kullanılan düz tepeli zincir, aynı zamanda karmaşık üç boyutlu rota düzenlerini de mümkün hale getirdi.

Falkensee tesisinde, getirilen telefonlar tüm süreç boyunca ön tarafı açık saklama kutularında taşınır. Bu, tüm aksesuarların bir arada tutulmasını ve akıllı telefonların istenildiği zaman kutu üzerindeki barkodla net bir şekilde tanımlanabilmesini sağlar. Versaflex konveyör sistemi, giriş alanından telefonların yüklenip bir sonraki istasyona taşındığı ara hat görevi görür. Manuel iş istasyonlarıyla kutuları tasnif alanına taşımada başka bir Versaflex konveyör sistemine ihtiyaç vardı. Burada çalışanlar, önü açık saklama kutularını konveyör sisteminden çıkarıyor ve akıllı telefonları manuel olarak temizliyor, kontrol ediyor. Sonrasında, kutuların otomatik inceleme için taşınması gerekiyor. Manuel incelemenin ardından saklama kutularının aynı taşıma hattına geri dönmediğinden kesin olarak emin olmak gerekiyordu. Denetlenmeyen ve denetlenen akıllı telefonlar arasında net bir ayrım olmalıydı. Versaflex konveyör sistemi, bunu göz önünde bulundurarak iki düzeyli olarak tasarlandı.

Şimdiki durum

Faaliyete geçmesinden bu yana 1 yıldır sorunsuz çalışan Falkensee’deki tesisin sevk alanının tamamı, orijinal konumda Versaflex konveyör sistemine ihtiyaç duyulmamaya başlandığından yandaki bitişik bir alana taşındı. Tüm sistemi yeni bir noktaya taşıyan rebuy, bu yeni alanda, kutuları otomatik denetimden son denetim alanına taşımaya başladı. Plan, Versaflex konveyör sisteminin yeni gereksinimlere uyum göstermesini sağlamaktı.

Konveyör hattının uzatılması, istasyon eklenmesi anlamına gelen konuyla ilgili Dirk Schuhmann, “Mk’nın sistemi, istediğimizi tam olarak yapmamızı sağlıyor. Siteyi sürekli olarak geliştiriyor, iyileştirip optimize ediyoruz ve konveyör teknolojisi çok iyi uyum sağlıyor. Bu esneklik, daha sürdürülebilirlik temasına hizmet ediyor, çünkü makineler daha uzun süre dolaşımda kalıyor ve böylece kaynaklar korunabiliyor. Şu anda bu türdeki başka siteler için plan bulunmuyor. Falkensee tesisinde kapasiteleri artırmak için hala çok fazla potansiyelimiz var” dedi. Daha fazla iş istasyonunun çalıştırılabilmesi için taşıma güzergahları uzatılabiliyor. Akıllı telefonların tam otomatik denetimini sağlamak için daha fazla kutu da temin edilebiliyor. Sistemi geliştirmeye devam edeceklerini dile getiren Dirk Schuhmann, “Daha fazla konveyör hattına ihtiyaç duyulursa, rebuy bir kez daha Mk’ya başvuracaktır. İş birliğinden çok memnun kaldık. Bay Hofemann ile birlikte çalışmaktan özellikle keyif aldım. Mk tasarım departmanından da gerçekten çok memnun kaldım” ifadelerini kullandı.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

Interroll, kurye, ekspres ve paket servis sağlayıcıları için yeni Yüksek Performanslı Konveyör Platformunu (HPP) Logimat 2023’te sundu

Yayın Tarihi

on

Interroll, küresel olarak başarılı Modüler Konveyör Platformunu (MCP) takiben Kurye, Ekspres ve Paket (CEP) servisi sağlayıcıları için özel sağlamlık ve aktarım taleplerini karşılayan yeni Yüksek Performans Konveyör Platformunu (HPP) piyasaya sürüyor. Platform, Interroll’un özellikle ayıklama araçlarına güçlü bir katkı olarak, küçük ve büyük dağıtım merkezlerinin verimlilik, kapasite ve enerji verimliliklerini önemli ölçüde artıracak. Interroll’un gelişmiş platform stratejisi HPP, öncelikle kendilerini kullanıcılarla yüzlerce defa kanıtlamış teknik ürünleri kullanıyor. Yeni ürün 25-27 Nisan tarihleri arasında Almanya Stuttgart’ta LOGIMAT Ticaret Fuarı’nda Interroll’un standında (Hol 1, Stant K41) sergilendi. Ziyaretçiler firmanın malzeme aktarım platformu çözümlerini yerinde deneyimledi.

Çevrimiçi alışverişin kazandığı popülerlikle beraber, dünya çapında CEP hizmet sağlayıcıları, dağıtım ağlarında taşınması ve tasnif edilmesi gereken, sürekli artan miktarda ve çeşitlilikte mallar üretiyor. En büyük 13 ülkedeki ilgili konveyör ve tasnif sistemleri tarafından işlenen kutu sayısının 2021’de 159 milyardan 2027’de 256 milyara çıkması bekleniyor. Amazon, DHL, FedEx, UPS, Hugo Boss, Inditex (ZARA) ve Zalando gibi firmalarda dünya çapında 500’den fazla ayıklayıcı kurulumu yapıldı. Konuyla ilgili konuşan Interroll Ürün ve Teknoloji Başkan Yardımcısı Jens Strüwing, “İnovasyonda ilerlediğimiz yolda, uzun yıllardır devam eden platform stratejimizin faydalarını görüyoruz. En son örnek de CEP pazarında uzun yıllara dayanan sektör uzmanlığımıza dayanarak geliştirdiğimiz yeni Yüksek
Performanslı Konveyör Platformudur (HPP). Bu, sistem entegratörlerine ve kurye, ekspres ve paket hizmet sağlayıcılarına, iş hedeflerine ulaşmalarında önemli destekler sunuyor. Serbestçe birleştirilebilen konveyör modüllerinden oluşan bu modüler sistem, maksimum esnekliği ve kendini kanıtlamış ürün kalitesi yanında, her şeyden önce enerji verimliliği, kullanım kolaylığı ve otomasyon projelerinin uygulanabileceği hız özellikleriyle ön plana çıkıyor. Tekliflere göre, büyük ve küçük paket merkezlerinde verimlilik hem yeni kurulumlar hem de yenileme projeleri için bu şekilde önemli ölçüde artırılabilir” açıklamasında bulundu.

Dijital süreçlerle hızlı proje uygulaması

Örneğin Interroll düzeni, eksiksiz HPP sistem konseptlerini bilgisayarda net bir şekilde tasarlamak ve planlamak ve bunları sanal olarak uygulamak için kullanılabilir. Çözüm, iş gücünü, planlama süresini ve dolayısıyla proje süresini önemli ölçüde azaltır. Ayrıca kullanıcılar için daha bilgilendirici olan ve büyük ölçüde basitleştirilmiş bilgiler sağlayarak karar verme süreçlerini hızlandırır. Standartları sağlanmış modüller, çözümlerin kurulması ve uygulanması için gereken süreyi azaltır. Dahası, üretim tesislerinde kurumsal kaynak planlama sistemlerinde Interroll Layouter’dan gelen verilerin sorunsuz işlenmesi, teslimat sürelerinin kısalmasını sağlar. Interroll ayıklama makinelerinde olduğu gibi, müşterilerine proje yönetiminde tutarlılık ve manevra kabiliyeti anlamında destek sağlanır.

Yeni konveyör platformu, kullanıcıların ilgili gereksinimleri sağlamak için serbestçe birleştirilebilen çok sayıda standart hattın bir araya geldiği modülden meydana gelir. Bunların kapsamında örnek olarak düz konveyör modülleri, iniş ve çıkışlar içeren modüller bulunur. Rijidite, MCP’ye kıyasla üçte bir oranında artırılmıştır. Platformun sağlamlığı, metre başına 50 kilograma kadar yüklerin taşınmasına imkân tanırken, maksimum taşıma hızı saniyede 2,5 metredir. Ölçeklere ve taşınan ürünlere bağlı olarak, saatte 10.000 adete kadar üretimin işlenmesi mümkündür. Çözüm dahilinde, karton kutular, küçük paketler, dolgulu zarflar, manila zarflar ve çoklu torbaların olduğu birçok çeşitte ürün işlenebilir.

Enerji verimliliği bulunan tahrik teknolojisi, basit çalıştırma ve bakım

Müşteri gereksinimlerine bağlı olarak, bu platformu temel alan konveyörler, dişliler ya da tambur motorları tarafından tahrik edilirler. Bunlar da %90 oranında verimlilik sağlarken, oldukça yüksek çıktılarla sessiz ve verimli bir çalışma ortamının hayata geçirilmesi mümkün olabilmektedir. Bu konveyör hatları merkezi bir tahrikle kullanıldığında, kayışlar sadece bir yandan gerilirler, bu da çalıştırmayı ve bakımı büyük ölçüde basitleştirir. Yapım açısından yan kılavuzların tasarımı da gayet iyi düşünülmüştür. Simetrik ve modüler yapı sayesinde sol ve sağ konveyörlerde az sayıda standart bileşen kullanırlar. Ayrıca, üst üste binen tasarım, bir konveyörden diğerine geçişte açıklık bulunmayan bir yapıyı da beraberinde getirir; bu da konveyörler arası aktarımda ürünlerin sıkışmasının önüne geçer.

Modül, aktarım ve ayıklamayı birleştiriyor

HPP’nin işlevsel çekirdeği Interroll Çoklu Kayış Anahtarı’dır (MBS). Modül, taşıma ve ayıklama işlevlerini benzersiz bir biçimde bir araya getirir. Düz hatları ve yanal hareketleri sorunsuz bir şekilde üst üste bindirerek, taşınan ürünlerin ek konveyör hatlarına, gerek düz gerek sağa ya da sola atımlı biçimde, sabit bir hızda aktarılması mümkün olmaktadır. Bu metot, sadece narin ve güvenli bir aktarım saptamakla kalmaz, aynı zamanda saatte 10.000 ünite gibi yüksek bir hızı da beraberinde getirir.

Interroll MBS ile müşteriler dağıtım merkezlerindeki hızlarını, Yüksek Performanslı Konveyör Platformu temelinde yüksek derecede otomasyon ile artırabilir. Bu sadece önceden ayrıştırılmış ürünlerin büyük ayıklama sistemlerine taşınmasını değil, aynı zamanda gerek büyük gerek küçük merkezlerde müşterilere yönelik paketlemenin ve ayrıştırmanın yapılmasını sağlar. Bu merkezlerden çeşitli güzergahlara yönelik birkaçı halihazırda inşa halindedir ve buralarda otomasyon çözümü iş verimliliğini ve ekonomik etkinliği büyük oranda artıracaktır. MBS, ayrıca sadece birkaç güzergâh hedefi olan otomatik ayıklama uygulamalarında bir geçit olarak da kullanılabilir.

HPP Avrupa’da 2023’ün 2. çeyreğinde, Amerika ve Asya’da ise 2024’te üretime geçecek.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com