ABB Ability™ System Sugar Library’nin yeni sürümü ile üreticilerin izleme ve kontrol esnekliğini artırıyor

Moneta Yazı İşleri Yönetimi
ABB Ability™ System Sugar Library'nin yeni sürümü ile üreticilerin izleme ve kontrol esnekliğini artırıyor

ABB, şeker üreticileri için kontrol mühendisliği odağında yeni işlevlerle geliştirilmiş ABB Ability™ Sugar Library’nin en son sürümünü piyasaya sürdü. Ability™ System 800xA Sugar Library’nin yeni sürümü; mühendislik maliyetlerini ve geliştirme zaman çizelgelerini azaltmaya, genişletmeleri basitleştirmeye ve mühendislikteki hataları ortadan kaldırmaya, operasyonel kullanımda kalite ve güvenilirliği artırmaya yardımcı olacak.

Sürüm, pancar ve şeker kamışı endüstrilerindeki şeker proses uygulamaları için özel olarak tasarlanmış bir dizi şablon içeriyor. Ürün ham madde işleme, saflaştırma, kristalizasyon ve şeker işlemenin yanı sıra şimdi, buharlaştırma ve filtrasyon dahil olmak üzere tüm proses alanı gereksinimlerini karşılıyor. Özelleştirilebilir şablonlar mühendislikte verimliliği beraberinde getiriyor. Operatörler için sürecin verimli izlenmesi, kaynakların ve enerji kullanımının optimize edilmesine yardımcı oluyor.

Yüksek performanslı bir insan-makine arayüzü (HMI), alarm mesajları ile proses bozukluklarının hızlı tespiti ve çözülmesi için tasarlandı. Ekipler bakım işleminde, izleme ve trendlerin görsel olarak mevcut olmasıyla, doğru bilgiyi doğru zamanda elde edecekler. Kitaplıkta seçilen operasyonlar için sağlanan otomatik yeniden yapılandırılabilir dinamik ve yüksek performanslı HMI görselleştirmeleri; devreye alma süresini büyük ölçüde azaltacak ve ayrıca tesis mühendislerinin ve operatörlerin sürekli iyileştirmeye odaklanmasına yardımcı olacak.

Sürdürülebilirlik avantajları arasında ABB Ability™ Sugar Library, buharlaşma aşaması sırasında gerekenden daha fazla buhar üretilmemesini sağlayan bir buhar ekonomisi moduna sahip. Ayrıca kristalizasyon aşaması için toplanır ve yeniden kullanılır yapısıyla buhar yapmak için kullanılan yakıttan tasarruf sağlıyor ve üretim maliyetlerini düşürüyor. Çözüm, büyük proses ve ekipman tedarikçileri ve şeker üreticileri ile iş birliği yoluyla elde edilen bilgilerden oluşturulmuştur. Bu, en son süreç kontrol felsefelerinin kitaplığa dahil edilmesini sağlar. Her biri kullanıma hazır ve belirli kullanıcı ihtiyaçlarına uyarlanabilen eksiksiz bir işlevsel ünite ile kontrol ve denetim için bileşenler içerir. 

ABB Ability™ Sugar Library, tesis optimizasyonu ve genişletme gereksinimlerinin yanı sıra yeni sıfırdan kurulumlar için ABB’nin kurulu taban müşterilerine, kanal ortaklarına ve sistem entegratörlerine fayda sağlayacak ve toplam sahip olma maliyetini azaltacak. ABB’nin dağıtılmış kontrol sistemi (DCS) ABB Ability™ System 800xA’nın en son sürümleriyle entegre olur ve ABB Ability™ Üretim Operasyonları Yönetimi için destek sağlar. Son müşterilerin dijitalleşme stratejilerini, sürdürülebilirliği, kalite iyileştirme ve atık azaltma girişimlerini destekleyebilir.

Ürünün yeni sürümüyle ilgili açıklama yapan ABB Proses Endüstrileri Yiyecek ve İçecek Global Başkanı Marcello Gulinell, “ABB Ability™ Sugar Library müşterilerimiz, kanal ortaklarımız ve sistem entegratörlerimiz için güvenilirlik, kalite, mühendislik ve operasyonel faydalar sağlıyor ve yiyecek, içecek endüstrisindeki genel dijitalleşme stratejimizle uyumlu. Kaynak ve enerji kullanımını optimize etmeye yardımcı olmak için üretim sürecinin verimli bir şekilde izlenmesini teşvik ediyoruz. Bu, operatörlere ihtiyaç duydukları bilgileri doğru zamanda verir ve esnek kontrollere olanak tanır. Kurulu tabanımız genelinde ve potansiyel olarak küresel olarak yeni müşterilerle daha geniş çapta benimsemeyi dört gözle bekliyoruz” diyor.

Şeker üreticileri, sadece vakumlu kaplar ve ilgili Brix kontrolü için değil, aynı zamanda saflaştırma, buharlaştırma ve ham madde işleme ve ilgili proses ekipmanları dahil olmak üzere tüm diğer kritik proses alanları için kontrol şemaları olan kullanıma hazır şablonlardan yararlanabiliyor. Kütüphane hükümleri, özelleştirilebilir algoritmalarla verimli kaynatma eğrileri içerir. Operatörler, baştan sona uyarılar ve veri kaydı becerileri ile buhar ekonomisi için gelişmiş kontrol, kristaller için daha iyi şekil ve homojenlik yaşayacaklar.

Daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek elde etmek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren lider bir küresel teknoloji şirketi olan ABB, büyük kurulu taban, kontrol sistemleri ve ilgili uygulamalar için yerel uzmanlarla dünya çapında destekler ve yerinde net ürün geliştirme yol haritaları sunuyor. Yazılımı elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyüne bağlayan ABB, performansını yeni düzeylere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorluyor. 130 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan ABB’nin başarısı, 100’den fazla ülkede yaklaşık 105 bin çalışan tarafından sağlanmaktadır. ABB’nin proses otomasyonu işi, proses ve hibrit endüstriler için otomasyon, elektrifikasyon ve dijitalizasyonda lider konumda yer alıyor. Firma, müşterilerine 1 numaralı dağıtılmış kontrol sistemi, yazılım ve yaşam döngüsü hizmetleri, sektöre özel ürünlerin yanı sıra ölçüm ve analitik, denizcilik ve turboşarj teklifleri dahil olmak üzere geniş bir ürün, sistem ve uçtan uca çözüm portföyü hizmeti sunuyor.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap