Connect with us

Konveyör Bantları

ZipLink®: Hızlı, güçlü, eksiz

Yayın Tarihi

on

Ammmeraal Beltech ZipLink® Bantları, ekleme yapılması için gereken süreleri yarıya indirirken, kullanımda zayıf ek yeri de bırakmıyor.

Birçok endüstride geniş uygulama yelpazesini bünyesinde barındırarak yenilikçi bant çözümleri konusunda haklı bir üne sahip olan Ammeraal Beltech, proses ve konveyör üretiminde lider bir konumda. OEM’ler ve son kullanıcılarla yakın iş birliği içinde çalışan Ammeraal Beltech, bant tasarımında gerçek bir devrim niteliği taşıyan ZipLink® serisini geliştirdi. Doğal kauçuk, karboksilatlı kauçuk, silam, teflon, nitril, SBR ve pamuk/keçe kumaş dahil olmak üzere çeşitli üst kaplama malzemeleri ile uyum içinde kullanılabilen bu bantlar, özel olarak tasarlanmış bağlantılı örgü yapısına sahip.

Daha hızlı onarım

ZipLink® bantların sağladığı en büyük faydalar arasında, duruş sürelerini azaltma özelliği yer alıyor. Yenilikçi örgü yapısı sayesinde üretimde uzun duruş sürelerine yol açmadan ya da özel servis çağrılmasına gerek kalmadan, çabuk ve kolay biçimde yerinde ekleme yapılabiliyor. ZipLink® montajı yapıldıktan sonra son kullanıcıların çoğu, bant değiştirmek için gereken personel sayısı ve zamanın yarıya indiğini fark ediyor.

ZipLink® bantların özel yapısı, montajın ardından ortaya çıkabilecek zayıf noktaları da ortadan kaldırır. Pim ile aynı bağlantı kuvveti sağlandığından ek yerinde bir zayıflık ortaya çıkmaz. Bu da bağlantısı tekrardan yapılan ZipLink® bandın, eskisi gibi kuvvetli olduğunu ve yapıştırma ya da mekanik yoluyla ek yapılan bantlara göre daha uzun süre dayanacağı anlamına gelir.

Zamandan tasarruf

Bu yenilikten yararlanacak ana sektörler arasında havalimanları ve lojistik yer alıyor. Karton kutu tesislerinde genellikle, bir ekleme gerçekleştirmenin veya yeni bir bant takmanın çok zor ve hatta tehlikeli olduğu (sıcak ekleme durumunda) yerlere monte edilmiş birçok kısa bant bulunabilir. Bu da çoğu durumda, zaman açısından maliyetli bir sökme işlemi gerektirir.

Dakikalar içinde değiştirilebilen ZipLink® bantlarının sağladığı kolaylıklar bununla sınırlı değil. ZipLink® serisi; genel ve eğimli taşıma, boşluk bırakma, hareketli silindir, normal ve hızlı çalışan sorter hatlar dahil olmak üzere mevcut gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com