Connect with us

Genel

Neugart NGV redüktörleri ile AGV araçlarda ideal çözüm

Yayın Tarihi

on

AGV‘ler, sürekli çalışmalarda ağır yükleri taşımak için kullanılır. Bu çalışmalarda spesifik, yapısal ve mekanik gereksinimler özellikle çok yüksektir. Bir redüktörün uygulamaya özgü gereksinimleri en iyi şekilde karşılayabilmesi için her ayrıntıya önem veren Neugart, NGV planet redüktörleri ile bu yüksek gereksinimleri karşılıyor. Neugart tarafından özellikle AGV‘lerde kullanmak üzere optimize edilen NGV planet redüktörler; kompakt tasarım, verimlilik ve dayanıklılıkları ile ön plana çıkıyor.

Ağır yüklerin verimli yönetimi

AGV’lerde redüktör genellikle tekerleğe direkt montajlanır. Diğer bir deyişle aracın tüm ağırlığını ve taşıma yükünün ağırlığını destekler. Bu durumda çıkış yatağına aşırı yüksek eksenel yükler uygulanır. NGV rulmanı, bu yükleri güvenle taşıyacak şekilde konumlandırılmıştır. Ayrıca aşırı yüksek güç seviyelerine dayanabilecek olan öngerilmeli eğik bilyalı rulmanlar kullanıyor. Bunun avantajı, yataklar yükü doğrudan desteklediği için tekerleğin ayrıca desteklenmesi gerekmiyor.

Yüksek verimlilik 

AGV’ler ne kadar enerji-verimli çalışırsa menzilleri o kadar uzun olacaktır. Bu özellikle, akülü araçlarda geçerlidir. AGV tahrik sisteminin verimi de ne kadar yüksek olursa AGV’nin enerji deposu da o kadar küçük olur. Bu durumda, yüksek verimli planet redüktör konsepti sayesinde NGV redüktörü başarı gösterir.

Büyük fikirler, kompakt boyut

Yapısal bir bakış açısına göre, AGV’lerde redüktör için fazla yer yoktur. Dolayısıyla gayet kompakt olmaları önemlidir. NGV’lerde özel olarak geliştirilmiş tekerlekler redüktörü neredeyse tamamen kuşatır. Diğer bir deyişle redüktör esasen tekerlekle araç dışında olup bu sayede yerden tasarruf sağlar. Tahrik sisteminin yapısal uzunluğu daha da azaltılacaksa, redüktör doğrudan motor bağlantısı olarak adlandırılan bağlantı ile takılabilir. Bu durumda güneş pinyonu doğrudan motor şaftına bağlanır ve redüktör doğrudan motora bağlanır. Motor bağlantı flanşının olmaması, genel uzunluğun azaltılabileceği anlamına gelir.

İdeal montaj

Neugart mühendislerinin şasi ile redüktör arasındaki arayüzü optimize etmesi, donanım flanşının şasiye redüktörün doğrudan takılabileceği kadar yakın olduğu anlamına geliyor. Adaptör ve ilave cıvatalı bağlantılar gerekli değildir. Bu aynı zamanda maliyetleri ve ağırlığı düşürür. Kolayca takılması için redüktör şasi aracılığı ile doğrudan içeriden yerleştirilir ve buradan cıvatalanır. Motor ve redüktör önceden birleştirilmiş bir ünite olarak takılabilir. Bunu yaparken, motorun çapı da redüktörün çapından anlamlı ölçüde büyük olabilir.

Her motora uygun yapı 

NGV redüktörün geniş bir adaptör yelpazesine sahip olması, nerdeyse tüm motorlara takılmasını mümkün kılıyor. Neugart sadece, motor ve kontrol cihazlarından bağımsız olarak tekli ya da çoklu üniteler halinde mevcut redüktörler yapan bir üretici olarak çözümler sunduğundan, kullanıcılar uygulamaları için ideal motorlar ve kontrol cihazları kullanarak avantaj sağlıyor.

AGV’ler için mükemmel redüktör NGV

Doğrudan montaj

Montaj arayüzü redüktörün doğrudan araca monte edilmesini sağlar. Başka herhangi bir adaptöre ihtiyaç duyulmaz.

Azaltılmış montaj mesafesi

Redüktör neredeyse tamamen tekerlekle çevrelenmiştir. Bu nedenle araçta gereken montaj mesafesi minimuma indirilmiştir.

Motordan bağımsız

Farklı motor adaptörleri kullanarak, hemen hemen her motoru monte etmek mümkündür. Motoru doğrudan monte etmek de mümkündür.

Yüksek yük kapasitesi

Ön gerilmeli, karşılıklı çift konik makaralı rulmanlar çok yüksek radyal kuvvetlere izin verir.

Yüksek verimlilik ve güvenilirlik

Neugart Economy serisinin kanıtlanmış redüktör tipi, yüksek derecede verimlilik ile karakterize edilmiştir. Ömür boyu yağlama özelliği sayesinde sürekli çalışma sırasında bile bakım gerektirmez ve son derece güvenilirdir.

Neugart NGV redüktörleri üç değişik boyutta ve redüktör başına 350 kg ile 1075 kg azami yükleri taşıyabilecek şekilde sunuyor. Her redüktör boyutu için 160 mm, 200 mm ya da 250 mm çapında özel geliştirilmiş bir ağır iş tekerleği mevcut. 2 m/sn‘ye (7.2 km/s) kadar maksimum hız mümkün.

Yüksek yük kapasitesi: Optimize edilmiş yük uygulama noktasına sahip eğik bilyalı rulmanlar.

Verimli ve etkin: 2.kademedeki planet redüktörlerimiz, kendisini onlarca yıldır kanıtlamış olan ekonomi modeli serimizden oluşturuldu. Bu en iyi verimi, uzun kullanım ömrünü ve ≤ 12 arcmin yüksek hassasiyet oranını üstün bir fiyat/performans oranı ile birleştirir.

Su ve kire direnç: NGV redüktörü özel bir radyal mil keçesiyle donatılmıştır ve çıkış tarafında IP65 koruma sınıfı sunar.

Güvenilirlik: Çalışma ömrü süresince yağlanmış olması sayesinde NGV redüktörü bakım gerektirmez.

Montaj kolaylığı: Redüktör aracın şasisine adaptör olmaksızın doğrudan takılabilir. Bu, motorun araç dışına önceden montajını mümkün kılar ve motor tasarımı bağımsız olarak seçilebilir.

Müşteriye özel AGV redüktör çözümleri: Kapsamlı mühendislik ve üretim uzmanlığı sayesinde Neugart, müşteriye özel redüktörler geliştirmek ve üretmek için yetkin ortağınızdır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com