Connect with us

Konveyör Bantları

İyileştirilmiş ürün ve malzeme akışı geliştirilmiş güvenilirlik ve sevkiyat

Yayın Tarihi

on

Sürekli değişen müşteri davranışları, yeni dijital iletişim zorlukları ve e-ticaret işindeki hızlı artış, İngiltere’nin önde gelen tüketici dağıtım uzmanı ve L.A.C’nin uzun vadeli müşterileri için sürekli olarak verimliliğini ve yenilikçiliğini geliştirmeye çalışması anlamına geliyor.

‘Flyer Van Otomasyonu’ Projesi için dağıtım merkezinde, mevcut operasyonlarda bir iyileştirme gerekiyordu. Günde 120 kamyonet yükünü barındırmak için otomatik bir taşıma ve ayırma çözümünün gerektiği proje, trafiği tarama kulesi ve otomatik ayırma işlemi aracılığıyla doğrudan 38 adet mevcut çıkış bomlu konveyöre işleyerek saat başına yaklaşık 5.000 parsellik tutarlı bir akış sağlayacaktı. Çözümlerinin talebe göre kolayca ve verimli bir şekilde ölçeklendirilebilmesini sağlamaya her zaman öncelik veren L.A.C, herhangi bir yükseltme veya yeni sistem uygulaması ile daha uzun süreli yoğun faaliyet dönemlerinde artan hacimlerle başa çıkmak için gerekli altyapı ile donatıldı.

L.A.C’nin yeni bantlı konveyör serisi

Mevcut operasyon, araçların binanın dışından kafeslere indirilmesi ve daha sonra tasnif için manuel olarak göbeğe çekilmesi ve ardından uygun 38 çıkış kapısına aktarılmasında çok sayıda insan gücü gerektiriyordu. Otomatikleştirilmiş bir sistemin tanıtılması ile şu anda süreçle ilişkili el emeğini azaltacak ve dolayısıyla insan hatasından kaynaklanan “yanlış sıralama” sayısını azaltması veya ortadan kaldırılması planlanıyordu. Yeni sistemin; kolilerin, çoklu torbaların ve düzensiz şekilli trafiğin tam izlenebilirliğini sağlarken aynı zamanda artan iş hacmi sunması hedeflendi.

Çözümde, son derece zorlu posta ve koli elleçleme endüstrisinin titiz standartlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış, yaklaşık 350 metrelik L.A.C üretimi, posta ve paket konveyörü kullanıldı. L.A.C’nin yeni bant konveyörleri ve çok işlevli anahtar ayırıcı üniteleri, bu endüstri sektörünün ısrarla beklediği sağlam, verimli ve hassas ürün hareketini sağladı. Çeşitli şekiller, boyutlar ve gereken yükler için ideal olan ve 80Kg/metre’ye kadar ağırlık sunan bu yüksek performanslı, güvenilir ekipman serisi, modüler bir tasarıma sahip ve ürün yelpazesinde kolay kurulum ve entegrasyon sağlıyor.

Besleme konveyörü modülleri (göbeğin dışında bulunur) 14 metre uzunluğunda, tek taraflı bantlı konveyörlerden ve hava koşullarına karşı koruma sağlayan sıcak daldırma galvaniz kaplamadan oluşuyordu. Operatörler, ürünleri özel bir yükleme noktasından yüksek hızlı iki katmanlı konveyöre yükler. Beslemedeki bantlar, endüksiyon konveyörlerinden önce göbek içindeki bantlı konveyörlerde oluşturulan ek boşluk ile ürünün ilk boşluğunu sağlamak için 600 mm aralıklı ölçüm şeritleri kullandı. Koli içeri besleme konveyörünün üzerine geldiğinde, otomatik olarak göbeğe doğru hareket eder ve uygun şekilde yerleştirilmiş boşluklu kayışlar aracılığıyla 5 taraflı bir kamera tarama kulesine (hacim kazandırma işlevine sahip) doğru eğilir. Kutu çok büyükse, sistem paketi reddedecektir (koli makinede işlenebiliyorsa sıralayıcıyı kullanarak veya paket aşırı büyükse beslemeyi durdurup bir operatörün paketi kaldırmasını bekleyerek). Kontrol sistemi, barkodu (1 boyutlu veya 2 boyutlu) tanımladı ve paketin doğru varış noktasına aktarıldığından emin olmak için bir API çağırdı veya yönlendirme kararını vermek için yerel bir arama tablosuna geri dönecek. Tarama sistemi, kolinin kimliğini ve hacmini elde ettikten sonra, sistem koliyi otomatik sıralayıcıya indeksledi ve ardından, barkod vb. sürekli bir akışın sürdürülmesini sağlamak için varış noktalarının ve reddetme alanlarının doluluk seviyesi sürekli olarak izleniyor.

Hedefler

 • Flyer Van trafiği sıralama işlemiyle ilişkili olan el emeğini ortadan kaldırmak için
 • 6 araca kadar boşaltma istasyonu sağlamak.
 • Beumer ayırıcı girişlerini saatte 5000 parsel oranında beslemek için konveyör hatları sağlamak.
 • Sıralayıcı verimini iyileştirmek.
 • Ürün ayrımını sağlamak.
 • Parça başına ürün işleme maliyetinde azalma.
 • Mevcut müşteri ana bilgisayar/iş sistemleriyle uyumlu olmak ve müşteri APL’si ile arayüz oluşturabilmek.
 • Ürünün elle işlenme oranını azaltmak.

Anahtar hizmetler ve teknolojiler

 • Ana bina dışında kullanım için galvanizli konveyörler
 • 900 mm genişliğinde bantlı konveyörler, eğimli ve yatay
 • 5 yan kamera taraması
 • EXPD ürün hacimleri
 • 1.115,87m2’lik bir alanı kaplayan mevcut endüklerin üzerine kurulan asma kat
 • Beumer sistemi ile elektrik entegrasyonu

Sonuçlar

 • Beumer Inducts’a saatte ek 5000 paket teslim edildi.
 • Nihai hedef sıralaması için veri yakalandı.
 • Mevcut hareketli bom boşaltma konumlarının üzerine aşamalı olarak büyük asma kat kuruldu.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Konveyör Bantları

AMMdurance rPET ile sürdürülebilirliğin performansınızı artırmasına izin verin 

Yayın Tarihi

on

Ammeraal Beltech, geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilen çığır açıcı bir konveyör bandı olan yeni AMMdurance rPET’i tanıtıyor. En son teknoloji ve çevreye duyarlı tasarımların benzersiz bir kombinasyonunu sunan ürün, operasyonel verimliliği optimize ediyor.

Performanstan ödün vermeyi bırakın

Havaalanı ve lojistik sektörlerinde enerji tüketimini, karbondioksit emisyonlarını ve operasyonel maliyetleri azaltmaya yönelik artan baskıyı hafifletmek için tasarlanan AMMdurance rPET, işletmelerin Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim (ESG) alanındaki konumunu güçlendirmek için doğru bir seçim sunuyor. Sorumlu kaynak yönetimi ve çevre yönetimine olan bağlılığı gösteren AMMdurance rPET; kullanıcılarının itibarını güçlendirirken, bilinçli yatırımcıları çekiyor ve işletmenin değerini artırıyor.

İşletme ve gezegen için mükemmel sinerji: Enerji tasarrufu sağlayan tasarım ve geri dönüştürülmüş PET dokuma

İşlevsellikten ödün vermeden enerji tüketimini ve karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen Ammeraal Beltech AMMdurance rPET, benzersiz bir konveyör bezi işleme tekniği sayesinde sürtünmeyi en aza indiriyor, enerji verimliliğini artırmak için güç kullanımını yaklaşık %17 oranında azaltıyor. Bu yenilikçi yaklaşım aynı zamanda kire ve büzülmeye karşı koruma sağlayarak uzun ömür ve aşınmaya karşı direnç sunuyor. Atılan plastik şişeleri yüksek kaliteli konveyör bezine dönüştüren AMMdurance rPET, plastik atıklarla mücadeleye önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Her metrekaresi 14 adet geri dönüştürülmüş PET şişeden üretilen ürün, standart sentetik bantlara kıyasla CO2 emisyonlarını %70 oranında azaltıyor.

Dayanıklılık, sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu tek bantta

Ürünle ilgili konuşan Ammeraal Beltech CPM Başkanı Michel Keetman, “AMMdurance rPET piyasadaki en verimli konveyör bandıdır. Lojistik ve havaalanı operasyonlarında devrim yaratarak hem performansın hem de operasyonel sürdürülebilirliğin iyileştirilmesi için fırsat sunar. İşletmeniz ve gezegenimiz için bir kazan-kazan çözümüdür” açıklamasında bulunuyor.

Sürdürülebilirliği güçlü ortaklıklarla aktarıyor: Heathrow Havalimanı

Ammeraal Beltech, partnerlerinin kaynakları optimize eden ve iş değerini yükselten farklı çözümler sunmalarına yardımcı oluyor. AMMdurance rPET’in olağanüstü performansı ve sürdürülebilir özellikleri, İngiltere’nin en büyük havalimanı olan Heathrow’da yapılan sıkı testlerle doğrulanıyor. Bu ortaklık, bandın gerçek dünyadaki operasyonel ortamlarda etkinliğinin ve güvenilirliğinin altını çiziyor.

Daha iyi bir gelecek için şimdi harekete geçin

AMMdurance rPET’i seçmek gelecek nesiller için bir taahhüt oluştururken, sektörler ve gezegenimiz için belirgin faydalar sunuyor. Yenilikçi tasarımı, azaltılmış güç/kaynak kullanımı ve uzatılmış yaşam döngüsü, tam bir sürdürülebilirlik yelpazesi oluşturarak sertifikasyon fırsatları sağlıyor. PET kullanılarak yapılan dokumalar, bagaj taşıma da dahil olmak üzere çeşitli bant uygulamalarıyla uyumlu olduğundan, bu kombinasyon havaalanı endüstrisi için sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada bir sonraki büyük adımı oluşturuyor.

Devamını Oku

Konveyör Bantları

GÜRSES Endüstriyel, bant ve kayış çözümleriyle üretimdeki devamlılığa güven katıyor

Yayın Tarihi

on

Konveyör bant ve güç aktarım kayış çözümlerindeki onlarca yıllık tecrübesiyle yüzlerce çeşit ürün sunan GÜRSES Endüstriyel, sektör ayrımı olmaksızın her türlü uygulama alanının taleplerine çözüm sağlıyor. İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Kayseri’de bulunan tam donanımlı tesisleri ve ülke genelindeki geniş bayi ağıyla müşterilerine ulaşan GÜRSES; ürün tespit danışmanlığı, uygulama alanı keşfi, yerinde montaj ve satış sonrası takipten oluşan toplam ürün paketiyle bant ve kayış ihtiyaçlarında hizmet üretim merkezi olarak çalışıyor. 

Sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği zengin ürün portföyünde; PVC, PU, PE, TPEE, silikon, kauçuk konveyör ve proses bantları ile PU/Kauçuk endüstriyel güç aktarım elemanları sunan firma, geniş ürün gamının yanı sıra, stok gücü ve uzman kadrosuyla tam zamanlı ve nitelikli hizmet sunarak, endüstrinin hareket sistemlerindeki çözüm ortağı oluyor. Her prosese uygun bantlarını, doğru seçim için teknik uzmanlıkla bir arada sunan GÜRSES Endüstriyel, sanayinin her alanında müşterilerinin konveyör, proses ve güç aktarım sistemlerine 7/24 destek ve Türkiye’nin her yerine şartların uygun olması halinde 24 saat içinde yerinde müdahale hizmeti sağlıyor. 

1950’li yıllara uzanan geçmişiyle otomotiv ve yan sanayi, lastik, gıda, beyaz eşya, elektronik, mobilya, makine imalatı, tekstil, spor, lojistik, havaalanı, mermer, kağıt, geri dönüşüm başta olmak üzere her sektörde kendine özgü çözümler geliştiren GÜRSES Endüstriyel, müşterilerinin üretim devamlılığına güven katmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Konveyör Bantları

Forbo besleme bantlarıyla uzun hizmet ömrü ve daha düşük maliyet

Yayın Tarihi

on

Konveyör ve proses bantlarında dünyanın lider markalarından biri olan Forbo, Nisan ayında piyasaya sürdüğü kanıtlanmış ve güvenilir Transtex Serisi yeni bandıyla, kauçuk üretim uygulamalarına sağlamlık, ısıya dayanıklılık, uzun hizmet ömrü ve daha düşük maliyet sunuyor.

Forbo’nun çeşitli kauçuk üretim uygulamaları için geliştirdiği yeni PVK125 BxB-NA (ürün no. 908932) beyaz konveyör bandı, hem besleyici hem de karıştırıcılarda boşaltma bandı olarak veya kontrol terazileri için ve ayrıca değirmenden değirmene konveyörler için kullanılabiliyor.

Yeni silikonsuz bandın yüzey deseni, temas alanındaki azalma nedeniyle sıcak ve yapışkan kauçuk karışımları söz konusu olduğunda bile mükemmel ayırma özellikleri sunuyor. Bu özellik aynı zamanda çok iyi bir ısı dağılımı sağlayarak bandı 150°C’ye kadar kauçuk levhaların ve karışımların taşınması için ideal hale getiriyor.

Bandın silikon içermeyen malzemesi, taşınan kauçuk karışımlarının kirlenmesini önlerken; ürünün sağlam ve tek katlı tasarımı, aşınmaya karşı dayanıklılık ve mekanik bağlantı elemanları için mükemmel çözüm sunuyor. Bu tek katlı tasarım aynı zamanda, çok katmanlı bantlarda meydana gelebilecek delaminasyon nedeniyle bandın arızalanmasınıda önlüyor. Ürünün olağanüstü düz yapısı, mükemmel taşıma ve uzun bir hizmet ömrünü de garanti ediyor.

Kullanıcılar, Forbo’nun yeni PVK125 BxB-NA beyaz Transtex bandının yüksek kalitesi ve performansından yararlanıyor. Olağanüstü ayrılma özellikleri ve olağanüstü aşınma ve sıcaklık direnci sayesinde bant, kauçuk üretimini verimli ve güvenilir hale getiriyor. Silikon içermeyen tasarımı, kauçuk karışımlarının kirlenmesini önlüyor, bakım nedeniyle aksama süreleri en aza indiriliyor.

Devamını Oku

Trendler