Connect with us

Konveyör Bantları

İyileştirilmiş ürün ve malzeme akışı geliştirilmiş güvenilirlik ve sevkiyat

Yayın Tarihi

on

Sürekli değişen müşteri davranışları, yeni dijital iletişim zorlukları ve e-ticaret işindeki hızlı artış, İngiltere’nin önde gelen tüketici dağıtım uzmanı ve L.A.C’nin uzun vadeli müşterileri için sürekli olarak verimliliğini ve yenilikçiliğini geliştirmeye çalışması anlamına geliyor.

‘Flyer Van Otomasyonu’ Projesi için dağıtım merkezinde, mevcut operasyonlarda bir iyileştirme gerekiyordu. Günde 120 kamyonet yükünü barındırmak için otomatik bir taşıma ve ayırma çözümünün gerektiği proje, trafiği tarama kulesi ve otomatik ayırma işlemi aracılığıyla doğrudan 38 adet mevcut çıkış bomlu konveyöre işleyerek saat başına yaklaşık 5.000 parsellik tutarlı bir akış sağlayacaktı. Çözümlerinin talebe göre kolayca ve verimli bir şekilde ölçeklendirilebilmesini sağlamaya her zaman öncelik veren L.A.C, herhangi bir yükseltme veya yeni sistem uygulaması ile daha uzun süreli yoğun faaliyet dönemlerinde artan hacimlerle başa çıkmak için gerekli altyapı ile donatıldı.

L.A.C’nin yeni bantlı konveyör serisi

Mevcut operasyon, araçların binanın dışından kafeslere indirilmesi ve daha sonra tasnif için manuel olarak göbeğe çekilmesi ve ardından uygun 38 çıkış kapısına aktarılmasında çok sayıda insan gücü gerektiriyordu. Otomatikleştirilmiş bir sistemin tanıtılması ile şu anda süreçle ilişkili el emeğini azaltacak ve dolayısıyla insan hatasından kaynaklanan “yanlış sıralama” sayısını azaltması veya ortadan kaldırılması planlanıyordu. Yeni sistemin; kolilerin, çoklu torbaların ve düzensiz şekilli trafiğin tam izlenebilirliğini sağlarken aynı zamanda artan iş hacmi sunması hedeflendi.

Çözümde, son derece zorlu posta ve koli elleçleme endüstrisinin titiz standartlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış, yaklaşık 350 metrelik L.A.C üretimi, posta ve paket konveyörü kullanıldı. L.A.C’nin yeni bant konveyörleri ve çok işlevli anahtar ayırıcı üniteleri, bu endüstri sektörünün ısrarla beklediği sağlam, verimli ve hassas ürün hareketini sağladı. Çeşitli şekiller, boyutlar ve gereken yükler için ideal olan ve 80Kg/metre’ye kadar ağırlık sunan bu yüksek performanslı, güvenilir ekipman serisi, modüler bir tasarıma sahip ve ürün yelpazesinde kolay kurulum ve entegrasyon sağlıyor.

Besleme konveyörü modülleri (göbeğin dışında bulunur) 14 metre uzunluğunda, tek taraflı bantlı konveyörlerden ve hava koşullarına karşı koruma sağlayan sıcak daldırma galvaniz kaplamadan oluşuyordu. Operatörler, ürünleri özel bir yükleme noktasından yüksek hızlı iki katmanlı konveyöre yükler. Beslemedeki bantlar, endüksiyon konveyörlerinden önce göbek içindeki bantlı konveyörlerde oluşturulan ek boşluk ile ürünün ilk boşluğunu sağlamak için 600 mm aralıklı ölçüm şeritleri kullandı. Koli içeri besleme konveyörünün üzerine geldiğinde, otomatik olarak göbeğe doğru hareket eder ve uygun şekilde yerleştirilmiş boşluklu kayışlar aracılığıyla 5 taraflı bir kamera tarama kulesine (hacim kazandırma işlevine sahip) doğru eğilir. Kutu çok büyükse, sistem paketi reddedecektir (koli makinede işlenebiliyorsa sıralayıcıyı kullanarak veya paket aşırı büyükse beslemeyi durdurup bir operatörün paketi kaldırmasını bekleyerek). Kontrol sistemi, barkodu (1 boyutlu veya 2 boyutlu) tanımladı ve paketin doğru varış noktasına aktarıldığından emin olmak için bir API çağırdı veya yönlendirme kararını vermek için yerel bir arama tablosuna geri dönecek. Tarama sistemi, kolinin kimliğini ve hacmini elde ettikten sonra, sistem koliyi otomatik sıralayıcıya indeksledi ve ardından, barkod vb. sürekli bir akışın sürdürülmesini sağlamak için varış noktalarının ve reddetme alanlarının doluluk seviyesi sürekli olarak izleniyor.

Hedefler

 • Flyer Van trafiği sıralama işlemiyle ilişkili olan el emeğini ortadan kaldırmak için
 • 6 araca kadar boşaltma istasyonu sağlamak.
 • Beumer ayırıcı girişlerini saatte 5000 parsel oranında beslemek için konveyör hatları sağlamak.
 • Sıralayıcı verimini iyileştirmek.
 • Ürün ayrımını sağlamak.
 • Parça başına ürün işleme maliyetinde azalma.
 • Mevcut müşteri ana bilgisayar/iş sistemleriyle uyumlu olmak ve müşteri APL’si ile arayüz oluşturabilmek.
 • Ürünün elle işlenme oranını azaltmak.

Anahtar hizmetler ve teknolojiler

 • Ana bina dışında kullanım için galvanizli konveyörler
 • 900 mm genişliğinde bantlı konveyörler, eğimli ve yatay
 • 5 yan kamera taraması
 • EXPD ürün hacimleri
 • 1.115,87m2’lik bir alanı kaplayan mevcut endüklerin üzerine kurulan asma kat
 • Beumer sistemi ile elektrik entegrasyonu

Sonuçlar

 • Beumer Inducts’a saatte ek 5000 paket teslim edildi.
 • Nihai hedef sıralaması için veri yakalandı.
 • Mevcut hareketli bom boşaltma konumlarının üzerine aşamalı olarak büyük asma kat kuruldu.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konveyör Bantları

Ammeraal Beltech, darbeye dayanıklı yeni bant serisini piyasaya sunuyor

Yayın Tarihi

on

Taşıma çözümlerinde önde gelen firmalardan biri olan Ammeraal Beltech, Darbeye Dayanıklı (IR-Impact Resistant) teknolojiye sahip yeni bir seriyi piyasaya sürüyor. Güçlendirilmiş beze sahip bu bantlar, tıpkı koli ayırma ve havaalanı bagaj taşıma sistemlerinde olduğu gibi, ek dayanıklılık ve sağlamlığın önem kazandığı zorlu uygulamalara uygun bir çözüm getiriyor. Ürünler, zorlu çalışma koşullarında bile uzun kullanım ömrü ve daha düşük enerji tüketimi ile karakterize ediliyor.

IR Bant Serisi nedir? 

IR teknolojisine sahip yeni seri, yüksek hızlarda ağır yükleri taşımak için daha fazla güç gerektiren modern lojistik merkezlerini desteklemek amacıyla geliştirilen bantları kapsamaktadır. Seri, Flexam bantlarının yanı sıra güçlendirilmiş, dayanıklı bez yapısı sayesinde gürültüyü azaltır. Bant, üst ve alt beze 3 katlı bir karkas yapısı olan yeni geliştirilmiş Ropanol EX’i içerir. Ayırma ve toplama bantları açısından bu son teknolojik gelişme, manuel uygulamalarda geleneksel kauçuk bantların yerine kullanılabilir ve maliyette önemli tasarruf sağlar.

IR Serisi’nin özellikleri nelerdir?

IR teknolojisine sahip yeni dayanıklı seri, güçlü ve dayanıklıdır. Bantlar mükemmel yanal stabiliteye, yırtılma direncine ve mekanik ek yerine sahiptir. Kesik elyaf dokuma bez teknolojisinin kullanılması nedeniyle, çok daha sessiz çalışır.

IR bant aralığı: Başlıca uygulamalar

IR bantları, ürün nakli, otomatik sıralama, tekli ve sıralı taşımada yaygın olarak kullanılır. Taşınan ürünlerin bir araya getirilmesi veya dağıtılmasını sağlayan, darbeye dayanıklı bu bant serisi piyasaya sunuluyor. Bu bantlar kullanıldığı yerlerde kendilerini ispatlar. Uygulamalar, ürünleri bir seviyeden diğerine taşımak için kullanılan yukarı ve aşağı eğimli konveyörleri de içermektedir. Teleskopik konveyörler, darbeye dayanıklı bu bantlardan da yararlanabilir. Konveyörler, ürünlerin yüklenmesi ve boşaltılması sürecini kolaylaştırmak için genellikle büyük tesislerde bulunur.

IR bantların faydaları nelerdir?

IR bantları, ağır yüklerin taşınmasını kolaylaştırır. Yüksek hızlarda istenilen hassasiyette çalışabilme özelliğine sahiptir. Bantlardaki uzama payının az olması, ilave gerdirmeye gerek olmadığı ve dolayısıyla zaman ve maliyet tasarrufu anlamına gelir. Yırtılmanın az olması nedeniyle bant ömrü uzar. Mevcut çözümler, mekanik bağlantı elemanlarının mükemmel şekilde tutulmasıyla enerji verimliliğini artırır ve bant ömrünü uzatır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyör Bantları

Ammeraal Beltech Premium Seri’si, gıda endüstrisi için üstün özellikler getiriyor

Yayın Tarihi

on

Ropanyl Premium Plus’ın bilinen üstün özellikleri, yeni Premium Plus Serisi’nin de çıkış noktasını oluşturuyor. Premium Plus; esnek ve yapışmazdır, enine büzülmez, kenar tiftiklenmesi sorunu yaşatmaz. Bu yeni özellikleriyle performansı sonucunda daha uzun ömürlüdür.

Ammeraal Beltech yeni ürün yelpazesine gıda endüstrisi için önemli ek avantajlar ekledi.

Ekstra avantajlar

Şekerleme ve atıştırmalık sektörleri için ideal olan Premium Plus, üstün tekstil dokusu ve yeni kullanılan büzülmezlik özelliği ile üreti-lir; yeni esneklik seviyesi ve doğrusal çalışma avantajı ile gelişmiş ek yeri çözümleri sunar. Bu öncü çözümler, kullanımda bantların sistem ve bakım maliyetlerini azaltırken, verimi artırabile-ceği ve ayrıca gıda güvenliğini ve ürün kalitesi-ni tüm uluslararası gıda standartlarına uygun olarak koruyabileceği anlamına gelir.

Bantların açık mavi ve parlak beyaz renkleri sayesinde, üretim hattındaki gıda ürünlerinin bant üzerinde kolay gözlenmesini sağlayarak, istenmeyen cisimlerin belirlenmesi ile ürün hijyen kalitesini arttırır. Ammeraal Beltech’in yeni Premium Plus Serisi, gıda endüstrisinin olmazsa olmaz hijyen gereksinimlerini karşı-lar, hatta bu standartların üzerine çıkar.

Gıda sektöründe standartları yükseltmek

Üretim hatlarınızdaki konveyör çözümünüz, iş operasyonunuzun merkezinde yer alır. Premium Plus Serisi ile daha verimli, daha üretken ve daha ekonomik bir çalışma sağlayabilirsiniz. Yeni Premium Plus konveyör çözümleri üretim hatlarınızdaki gıda işleme proseslerinizde, bı-çak ağızlı konveyörlerinizde ve paketleme hat-larınızdaki tüm ihtiyaçlarınıza cevap verir. 

Ammeraal Beltech’in teknik ekibi, yeni serinin özelliklerini ve faydalarını sizlere sunmaktan memnuniyet duyuyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyör Bantları

Soğuk havalarda çalışan lastik konveyör bantları nasıl korunur?

Yayın Tarihi

on

Kauçuk, inşaat ve madencilikten havaalanlarına ve imalata kadar pek çok uygulamada kullanılan en güçlü ve en dayanıklı konveyör bant malzemelerinden biridir. Bununla birlikte, kısa bir soğukluk bile lastik kayışlar üzerinde zararlı etkilere sahip olabilir.

Kanada’daki birçok işletme, düşük sıcaklıklara dayanabilen konveyör bant sistemleri üzerinden çalışmalarını sürdürüyor. Azalan sürtünme, konveyör bandı parçalarının donması, kauçuk bandın donması ve çatlaması ve bantta malzemenin donması, ağır hizmet operasyonlarının konveyör sistemiyle kış aylarında karşılaştığı zorluklardan sadece birkaçı.

Aşırı soğuk havalarda kauçuk taşıma bandının çalıştırılması için ipuçları

Bandın sürekli hareketini sağlayın: Konveyör sistemi operasyonların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandıysa, kaliteli bir lastik bant tipik olarak -30 ila -40°C sıcaklıklara dayanabilir. Bununla birlikte, ateşe veya yağa dayanıklı olacak şekilde yapılan kauçuk bantlar, genellikle aşırı düşük sıcaklıklara dayanamaz. Soğukta kauçuk elastikiyetini kaybetmeye başlar ve sonunda o kadar katı hale gelir ki çatlayabilir. Sürtünme, kauçuğun esnek kalmasına yardımcı olurken, uzun süre statik bırakılan bir bant kırılmaya daha yatkındır. Dondurucu bir soğukta, kayışı mümkün olduğunca hareket halinde tutun ve sık kapatma ve tekrar çalıştırma işlemlerinden kaçının.

Antifriz ve buz çözücü kullanın: Antifriz buz oluşumunu engellerken buz çözücü de birikmiş olan buzu ve karı parçalar. Banda, makaralara ve kasnaklara antifriz uygulanmasını öneririz. Ancak bazı işlemlerde malzemenin kirlenme riski varsa antifriz kullanılmaması gerektiğini unutmayın.

Mevcut bir bandı modifiye edin: Mevcut bandı değiştirme ihtiyacı, bant belirli operasyonlar için tasarlanmışsa nadir rastlanan bir durumdur. Bununla birlikte, bant şantiyenin koşullarını karşılayacak şekilde tasarlanmadıysa ve aşırı hava koşullarında bantla ilgili sorunlar devam ediyorsa, modifikasyon önerilir. Daha büyük çaplı bir kafa silindirine geçiş yapmak veya seramik kaplamayı tercih etmek gibi basit modifikasyonlar, aşırı soğuk hava koşullarında tüm sistemi korurken kaymayı ortadan kaldırabilir.

Kaliteli konveyör bant parçaları nerede bulunur?

Luff Industries’de 40 yılı aşkın bir süredir kaliteli konveyör bant parçaları ve aksesuarları üretiyoruz:

 • Avareler
 • Makaralar
 • Darbe yatakları
 • Konveyör bant aksesuarları

Şirket içi mühendislik ekibimiz, konveyör bant sisteminizin aşırı koşullara uygun optimize edilmesini sağlamak için değişiklikler ve tasarım gereksinimleri konusunda yardımcı olabilir. Ürünlerimiz eksiksiz bir şekilde ISO 9001 kalite kontrolünden geçer ve 2 yıllık tam garanti alınarak desteklenir. Özel konveyör sistemlerinin tasarlanması imkanı da mevcuttur: Bizle iletişime geçin, mühendislik ekibimiz yardımcı olacaktır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com