Connect with us

Konveyörler

Ingram Micro için Zeminler Arası Konveyör sistemi

Yayın Tarihi

on

Müşteri: Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services, Northampton DC

Lojistik, Ticaret Etkinleştirme ve Cihaz Yaşam Döngüsü Hizmetlerinde Küresel Lider.

Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services, arz ve talebi entegre eden tedarik zinciri çözümleri sağlar. Sınır ötesi sipariş karşılamadan stoksuz satış ve iade yönetimine, BT varlıklarının elden çıkarılmasına, yeniden pazarlamaya, dağıtıma vb. kadar çözümleri büyümeyi hızlandırır, yatırım getirisini artırır ve müşterilerini korur.

Hızla büyüyen markalardan Global 2000 işletmelerine kadar geniş bir endüstri yelpazesindeki müşterilere hizmet veriyorlar ve kendilerini küresel depolama ağları, birinci sınıf teknoloji, stratejik ortaklıklar ve lojistik ve sipariş karşılamada onlarca yıllık uzmanlıkları aracılığıyla, teknoloji ve e-ticaret ürünleri, müşteri desteği ve bilişim varlıkları endüstrilerindeki müşterilerinin başarısını kolaylaştırmaya adamış durumdalar. 

Kısa bilgi

Ingram Micro, Daventry operasyonlarının paketleme ve sevkiyat unsurlarını düzene sokmak ve yepyeni bir 3 katmanlı asma kat ile mevcut alanından yararlanmak için bir çözüme ihtiyaç duyuyordu. Sistem gereksinimi, toplandıktan/paketlendikten sonra tüm 3 asma kat seviyesinden kutuları, kartonları ve polietilen ambalajları işlemek ve daha sonra sevkiyattan önce toplanmaları için zemin katına teslim etmekti.

Zemin kat toplama/paketleme işleminin bağımsız konveyörlerde gerçekleştirilmesi düşünüldü.

Müşteri, her hattın 3 farklı çalışma işlevine sahip olmasını gerektiren, ikmal ve alternatif çalışma için sistemin tamamen tersine çevrilebilir olmasını istedi.

Çözüm

Danışmanlık/tasarım aşamasında, basit tutmanın genellikle en pratik ve en iyi yöntem olduğu sonucuna varıldı. Tasarım, ortak bir kontrol panelinden yönetilen ve kontrol edilen asma kat sistemlerinin her biri birbirinden bağımsız çalışacak şekilde geliştirildi. Kontrol paneli, HMI aracılığıyla, her hattın bağımsız olarak kontrol edilmesine ve diğerlerinden tamamen bağımsız olarak çalıştırılmasına izin verdi. Bu, genel riski azalttı, operasyonu basitleştirdi ve planlı bakım sırasında esneklik sağladı.

Zemin kat paketleme bantlı konveyörlerinin kendi bağımsız kontrolü vardı.

CSL, geçmişteki başarılı projelerde sayısız kurulumda kullanılmış olan kanıtlanmış ekipman ve tasarımları kullanmayı tercih etti.

Seviye 2 ve 3 tasarım olarak aynıydı ve her ikisinde de polietilen ambalajlar dahil tüm ürün yelpazesinin işlenmesi gerekiyordu. Her seviye, özel kısıtlamalara uyması için daha küçük bir yüzölçümüne sahip AmbaFlex Ambaveyor çelik konveyörüne beslenen 20 m uzunluğunda bir paketleme konveyör bandından oluşuyordu. Kompakt yüzölçümü gereksiniminin karşılanmasının ardından ürünler, piyasadaki en kompakt spiral olan AmbaFlex Spiral aracılığıyla zemin kata teslim ediliyor.

Seviye 1 seçim, çoklu torbaların taşınması gereksinimini içermiyor, yalnızca kartonları ve kutuları içeriyordu. Bu seviye için CSL, bazı elektrikli makaralı konveyörleri besleyen 20m’lik bir paketleme konveyör bandı kullandı. Çözümün tasarımı ve alan, ürünü zemin kata ulaştırmak için bir iniş bantlı konveyör kullanıma uygun olarak belirlendi.

3 asma kat seviyesinin tümünde, asma kat alanından ayrılan konveyör bölümleri vardı ve CSL, üç seviyeyi de kapsayan çok katmanlı bir destek yapısı tasarladı ve sağladı.

Müşteri, sistemin 3 moda sahip olmasını istedi: sevkıyatı reddetme, stok yenileme için tersine eğim ve sistem sorunu olması durumu için yedekleme modu, terine çevrilebilir ve büyük makaralara giderken temizlenmek üzere çalıştırılabilir hat.

Ingram Micro sözcüsü, “Yeni konveyör sistemi özet ile eşleşti ve faydaları hızla fark edilecek, yeni CSL sistemi zeminler arası ürün geçişlerini hızlandıracak ve daha düşük işletme maliyetleri ile daha yüksek bir iş hacmine izin verecek” yorumunu yaptı.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com