Connect with us

Elektrikli Makaralı Konveyörler

Elektrikli makaralı konveyörlerle esnek, modern taşıma sistemleri

Yayın Tarihi

on

Günümüzün endüstriyel üretim ve malzeme taşıma operasyonlarında, kurulumlar ve geçişler hızlı ve kolay olmalıdır. Hızlı sirkülasyon ve agresif üretim talepleri, üretim süreçleri her değiştiğinde taşıma sistemini kaldırıp yeni sistem kurmanın elverişli seçenek olmadığı anlamına gelir. Gerçekten modern bir operasyon kurulumu, değiştirilmesi veya geçişi kolay taşıma sistemleri gerektirir. Konveyör sistemleri için bağımsız bileşenler ve üretim bölgeleri, kullanıma hazır kontrolörlerle modülerlik ve esneklik göz önünde bulundurulmalıdır. 

Robotunits’in güçlendirilmiş makaralı konveyör bileşenlerinin arkasındaki konsept budur. Konteynerlerin ve kutuların hassas ve verimli bir şekilde taşınmasını sağlayan elektrikli makaralı konveyör ürün yelpazesi, düz ve kavisli elektrikli makaralar, kaldırma istasyonları, dik açılı transfer ünitesi ve döner tabladan oluşmaktadır. 1,9 inç endüstri standardı çaplarına sahip bu modüler 24 V güçle çalışan rulolu konveyör bileşenleri, yöneticilerin ve mühendislerin operasyonları modernize etmek için kusursuz sistemi hızlı bir şekilde yapılandırmasına ve oluşturmasına olanak tanır.

  • Güçlendirilmiş makaralar yerleşik sıfır basınç biriktirme (ZPA) mantığına sahiptir, bu nedenle daha az kodlama ve mantık gerekir.
  • Her bölge, bir üst seviye kontrolöre ihtiyaç duymadan ayrı ayrı kontrol edilir. Bölgeler, kullanıcı tercihlerini karşılamak için özelleştirilebilir.
  • Kontrol ünitesi ve teller, her bölgenin ekstrüzyon profilinin içinde yer alır ve kolayca takılıp çalıştırılabilir. Ekstrüzyonlar, temiz, modern bir estetik yaratırken kontrol kabinlerine olan ihtiyacı da ortadan kaldırır.
  • Standart modüler donanım, basit modifikasyona, parça değişimine imkan tanır ve elde bulundurulması gereken yedek parça miktarını azaltır.
  • Motorlu makaralı konveyör bileşenleri ve donatıları, Robotunits’in modüler otomasyon sistemine sorunsuz bir şekilde entegre olur ve lineer hareket sistemini, malzeme taşıma bileşenlerini, güvenlik korumalarını ve makine çerçevelerini kolayca bağlar.
  • Motorlu makaralı konveyörler, operatör güvenliğini artıran patentli Finger Guard teknolojisine sahiptir. Parmak korumaları, Poly-V silindirlerin her birine yerleştirilmiştir. Bu güvenlik sektöre özeldir ve başka koruyucu gerektirmez.

Üst düzey taşıma teknolojisi

Taşıma istasyonu, yarının fabrikası için çok uygun olan çok yönlü bir konveyör bileşeninin mükemmel bir örneğidir. Ürünleri bir üretim alanının iki seviyesinde taşımak üzere tasarlanan kaldırma istasyonu, eksiksiz ve kolayca değiştirilebilir bir taşıma sisteminin parçası olarak konveyör bileşenleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olur. Ayrıca kullanıcılar, uygulamaya en uygun sürücü seçeneğini kullanabilirler ve motor konumlarını limit olmaksızın ayarlayabilirler. Özellikler şunları kapsamaktadır:

  • 5 metreye kadar standart strok
  • 1 metre/saniyeye kadar hız; 3 metre/saniyeye kadar ivme
  • Kendinden ayarlı bir güvenlik koruması ve triger kayışı koruması

Kaldırma istasyonunun kullanımı da kolaydır. Motorlu makaralı konveyörün kontrol kartı ve yazılımı sayesinde kullanıcılar, asansör motorunu açıp kapama gibi görevler için basit bir referans kodu düzenleyerek talimatları girer. Birlikte ele alındığında, motorlu makaralı konveyör sisteminin modülerliği, çok yönlülüğü, konveyör sistemi kurulumunu ve çalışmasını hızlı ve kolay hale getirir. Ayrıca, daha karmaşık konveyör sistemleriyle karşılaştırıldığında, tam entegre bir Robotunits motorlu makaralı konveyör sistemini daha kısa sürede kurma imkanı mevcuttur. Karmaşık, hantal veya modası geçmiş sistemleri ihtiyaçlarınıza göre daha verimli sistemlerle değiştirerek; yalnızca geçişleri hızlandırmakla kalmaz, onları daha akıllı hale getirirsiniz.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler