Connect with us

Genel

Devasa lojistik merkezinde verimli prosesler SSI Schaefer otomasyon teknolojisi ile sağlanıyor

Yayın Tarihi

on

SSI Schafer Dünya’nın önde gelen modüler depolama ve lojistik çözümü tedarikçilerinden biri. Merkezi Almanya Neunkirchen’de yer alan firma, yedi yerel ve uluslararası imalat sahasıyla ve Dünya çapında işleyen yaklaşık 70 küresel iştirakçisiyle 10500 kişiyi istihdam ediyor. SSI Schaefer, altı kıtada müşterilerinin benzersiz ihtiyaçları için yenilikçi, sektöre özel cevaplar geliştiriyor ve uygulamaya alıyor. 

Kararlı büyüme yolunda

Merkezi Almanya’da Fulda’da bulunan tegut…, Almanya’da Hünfeld-Michelsrombach, Hesse’de yeni bir lojistik merkezi inşa etmek için SSI Schaefer ile anlaştı. Hesse, Thuringia ve Bavyera yanında Göttingen, Mainz, Stuttgart and Ludwigsburg’daki yaklaşık 290 süper marketiyle  tegut… git gide popülerlik kazanıyor ve kararlı bir büyüme eğrisinde ilerliyor. Yeni dağıtım merkezi tegut… ticare sahasının kalbinde, Hessisches Kegelspiel’de, A7 otobanına mükemmel bir bağlantısı olan lojistik parkında inşa ediliyor.  Bu lokasyondan, SSI Schaefer’in kusursuz intralojistik otomasyon teknolojisi sayesinde tegut…’un sayısı her geçen gün artan marketlerinin tedarikleri verimli ve güvenilir bir şekilde sağlanabiliyor. tegut…’un yılllar içinde genişleyen ürün gamı, 90.000 m2 yüzölçümündeki yeni lojistik merkezinde konuşlandırılacak. Gelecekteki kapasite artışı da şimdiden göz önüne alındı. Gelecekte, 17.000 ürün depolanacak ve 130 noktaya aktarım gerçekleştirilecek.

SSI Schaefer, tegut… için yaklaşık 38.000 palet barındıracak 8 koridorlu otomasyon deposu inşa edecek. Raf sistemi, depolama kapasitesi ve performansına uygun şekilde firmanın ürün gamı baz alınarak, tekli ve çiftli derin bölmelere ayrılarak yapılandırılıyor. tegut… sürdürülebilirliğe odaklanıyor ve bu nedenle enerji verimliliği özelliğine sahip SSI Exyz saklama ve geri alma makineler kullanıma alınacak. Gerekirse tekil koridorlar devre dışı bırakılacak.

Yüksek depolama kapasitesi

Otomatik mini yükleme sistemleri, 85.000 kutuluk depolama kapasitesine sahipler. Sistemde yer alacak 15 asansör ve 130 SSI Flexi shuttle, 5 koridor ve 26 yükseklikte hizmet verecek. SSI Schaefer ile yapılacak iş aynı zamanda depolama merkezindeki 73.000 depolama kutusunu da kapsıyor. Bu kutular toplama noktalarına ve noktalarından malzeme taşınması için kullanılıyorlar.

Büyük ve küçük taşıyıcılara karşılık gelen konveyör sistemleri otomatik depolama alanlarını, kusursuz ergonomik standartlarda yedi toplama istasyonuna bağlıyor. Lojistik merkezindeki  proseslerin verimli ve sorunsuz yürütülmesi garantiye almak için WAMAS® lojistik yazılımı kullanılıyor. Sistem alt yapısı gelecekteki büyümeyi de göz önünde bulunduruyor, dolayısıyla depolara ve iş istasyonlarına ileri bir tarihte muhtemelen eklentiler yapılacak. 

İnşaatın 2023 sonunda tamamlanması bekleniyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com