Connect with us

Bilgisayar

Cognex DataMan 280 serisi ile birinci sınıf kod çözme

Published

on

Cognex, yeni bir kompakt barkod okuyucu ile birinci sınıf kod çözme teknolojisi sunuyor. DataMan 280 serisi daha yüksek verim için modüler tasarım, kullanım kolaylığı ve en yeni algoritmaları bir araya getiriyor.

Cognex, üretim ve lojistikte zorlu 1D, 2D ve Doğrudan Parça İşareti (DPM) kod uygulamaları dahil olmak üzere çok çeşitli kimlik uygulamalarını çözmek için tasarlanmış DataMan® 280 serisi sabit montajlı barkod okuyucuları piyasaya sundu. Piyasaya sürülen ürünle ilgili açıklama yapan Cognex Ürün ve Platformlar Yönetimi Başkan Yardımcısı Carl Gerst, “Cognex, okunması en zor barkodları en yüksek hız ve doğrulukta çözme konusunda uzmandır. En yeni patentli kod çözme algoritmalarımızla optimize edilen DataMan 280, Cognex’in birinci sınıf ID platformlarından ileri teknolojiyi kompakt ve uygun maliyetli bir muhafazada birleştiriyor” dedi.

Üretimi ve verimi hızlandırmada güçlü ve operatör dostu bir okuyucu olan DataMan 280, kod işleme ve kapsamını iyileştirmek için dinamik bir görüntü oluşturma sistemiyle birleştirilmiş yüksek çözünürlüklü bir sensöre sahip. Günümüzün Endüstri 4.0 üretim ihtiyaçlarını karşılayan bağlantı seçenekleriyle birlikte bu teknoloji, kullanıcıların genel ekipman etkinliğini ve verimi artırırken, karmaşık barkodları güvenilir bir şekilde okumasına olanak tanıyor.

Cognex Edge Intelligence (EI) ile birlikte DataMan 280, kolay web tarayıcı bağlantısı, cihaz yönetimi, performans izleme ve hızlı görüntü aktarımı gibi gelişmiş Endüstri 4.0 özelliklerini beraberinde getiriyor. Kullanıcıların aynı anda birden fazla cihazı yapılandırmasına ve dakikalar içinde önemli sistem performans ölçümlerini gerçekleştirmeye başlamasına olanak tanıyor. Tesis yöneticileri, eğilimleri tespit edebiliyor ve performansta herhangi bir düşüş meydana geldiğinde müdahale edebiliyor.

Kod okuma uygulamalarına uygun modüler konfigürasyonlar ve geleceğe yönelik tasarım

Sahada değiştirilmeye uygun ışıklar, lensler ve en son yazılım algoritmalarını içeren modüler donanım, herhangi bir barkod okuma sorununu ortadan kaldırma üzerine yapılandırılabiliyor. DataMan 280, dar alanlarda düz veya dik açıda yapılandırılma özelliği taşıyor. Yükseltmenin kolay yapılabildiği DataMan 260 serisinin çoğu aksesuarıyla da uyumlu. Görüş alanı geliştirilerek artırılmış ve yüksek hızlarda çok taraflı taramaya sahip uygulamalar için birden çok okuyucu birlikte konuşlandırılabiliyor.

DataMan 280’in modüler donanımı ve yazılımı, onu çok çeşitli endüstriyel ortamlarda etiket tabanlı ve DPM kod okuma uygulamaları için ideal konuma getiriyor. Örnekler arasında, otomotiv parçalarının zorlu yüzeylerinde DPM kodlarının çözümlenmesi, tıbbi cihazlarda küçük DPM kodlarının okunması, izlenmesi veya yüksek hızlı paketleme hatlarında barkodların güvenilir bir şekilde okunması sayılabilir.

DataMan 280’in diğer tipik görevleri arasında birden fazla kodun aynı anda okunması, sunum taraması ve yansıtıcı folyonun arkasındaki paletler üzerinde etiket tabanlı 1D ve 2D kod okuma yer alıyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar

%100 üretim ve tasarım teknolojisine sahip; yeni nesil Ekranlı Mini PLC (GSR-2118R)

Published

on

30 yıllık endüstriyel otomasyon birikimi üzerine, mikroişlemci tabanlı birbiriyle haberleşebilen endüstriyel cihazlar tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulan GMT, makine imalatçılarının ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Sektördeki yerli üretici boşluğunu doldurarak Türkiye’nin üreten gücüne katkı sağlayan GMT, üretim ve tasarım teknolojisinin yüzde 100’üne sahip olduğu PLC, ekranlı mini PLC ve endüstriyel haberleşme ürünleriyle birlikte toplam çözüm sunmak amacıyla; operatör panel, hız kontrol cihazı, servo sistemler, step motorlar ve güç kaynaklarını tescilli bir Türk markası olan GMTCNT ile pazarın hizmetine sunuyor.

Endüstriyel otomasyon pazarının ihtiyaçlarına hızlı çözümler geliştiren GMT, kompakt yapısı ile dikkat çeken Ekranlı Mini PLC serisi GSR-2118R’yi pazarın hizmetine sundu. 

GMT’nin %100 üretim ve tasarım teknolojisine sahip olduğu yerli üretim yeni ürün, GMT dağıtım kanallarından temin edilebiliyor.

Grafik destekli, dahili 1.8” 128 x 160 (RGB) TFT LCD ekranı ile standart akıllı rölelerden ayrılmaktadır. 11 adet giriş, 8 adet röle çıkışa sahip olan GSR-2118R’nin girişleri dijital giriş (PNP) olarak seçilebileceği gibi, analog giriş (0-10 VDC) olarak da seçilebilmektedir. Gerçek zaman saati (RTC – Real Time Clock) özelliği sayesinde gerçek zamanlı uygulamalar için de çözüm sunmaktadır.

Ekranlı Mini PLC; kompresör sistemleri, pompa sistemleri, konveyör sistemleri, pres makineleri, sulama sistemleri, iklimlendirme sistemleri, asansörler ve sera uygulamaları gibi sınırlı giriş çıkışa ihtiyaç duyulan birçok uygulamada rahatlıkla kullanılabiliyor.

Raya montaj yapılabildiği gibi, aynı zamanda panel montaj imkanına da sahip olan GSR-2118R başlıca şu özelliklere sahip:

• 24 VDC besleme

• 11 Kanal Digital (PNP) /Analog Giriş (0-10V) (12 bit çözünürlük)

• 8 x Röle Çıkış (5A @ 220 VAC)

• Ondalıklı işlem desteği

• 48 kB program hafıza alanı

• Maksimum 20 kHz program döngü hızı

• Her giriş için 2 kHz’e kadar hızlı puls okuyabilme

• RTC (Real Time Clock) gerçek zaman saati

• Dahili LCD ekran 1.8 inch, 128 (RGB) x 160 TFT LCD

• 6’sı programlama amaçlı toplam 12 adet tuş takımı

• DIN Ray / Panel montaj

• Türkçe / İngilizce dil seçeneği

“Türkiye’den bir dünya markası çıkarma” hedefiyle faaliyetlerini sürdüren GMT, uzun yıllara dayanan birikim ve tecrübesini, Türk sanayisinin verdiği destekle her geçen gün daha da ileriye taşıyor.

Continue Reading

Trendler