Connect with us

Konveyörler

Konveyör yükseltisi ve hat çıkışı çözümleriyle alan optimizasyonu

Yayın Tarihi

on

Modern üretim, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve ürün kalitesini sağlamak için tesisler gerektirir; ancak alan sınırlamaları bu hedefleri engelleyebilir.

Dorner’ın yükseltileri ve hat çıkış çözümlerini entegre etmek, tesisinize başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu esnekliği sağlayacaktır.

Daha fazla zemin alanı sağlayın: Boş alan, modern üretim tesislerinin çok istenen ve önemli bir özelliği olduğundan, Dorner konveyör çözümleri, zemin alanını boşaltmak ve operasyonlarınızın engelsiz bir şekilde ilerlemesini sağlamak için çaba gösterir.

Makinelere daha kolay erişim sağlayın: Taşıma ihtiyaçlarınız için yükseltme ve hat çıkış sistemlerini kullanmak, diğer makinelere daha kolay erişim sağlayarak verimliliği artırır ve personelin daha verimli çalışmasını sağlar.

İşlemleri basitleştirin: Dorner, optimum performans elde edilmesi için firmaların mevcut prosesleriyle iş birliği yaparak; bunları geliştiren konveyör çözümleri tasarlamaya ve geliştirmeye çalışıyor.

Yükseklik çeşitleri ve hat çıkış sistemleri

  • Kaldırılabilir çıkışlar
  • Z-Çerçeve konveyörler
  • Bant üstüne bantlı konveyörler
  • VBT konveyörleri
  • FlexMove Alpine
  • FlexMove Helix
  • Dikey bantlar
  • Ambalajlama rampaları
  • Ayarlanabilir rampalı konveyörler
  • Dik transfer üniteleri

Dik taşıma konveyörleri

Esnek zincirli konveyörler

FlexMove Helix and Alpine modelleri gibi esnek zincirli konveyörler, optimum verimlilik ve yerden tasarruf sağlayan bir işlevselliğe, dar dönüşlere ve dik rampalara sahip olabilirler. Esnek zincirli konveyörlerin kullanılması, özel giriş ve çıkış uzunlukları sayesinde tesisin ihtiyaç duyduğu konveyör bant sayısını azaltabilir.

Z-Çerçeveli konveyörler

Bir veya iki pivot noktası ile tasarlanan Z-Çerçeveli konveyörler, üretim tesislerinde en yaygın yükseltme çözümleri arasındadır. Düşük profilli z-çerçeveli (LPZ) konveyörler olarak da adlandırılan Z-Çerçeveli konveyörler, zemin alanını büyük oranda boşaltır ve üretim hattının, diğer makinelerde olduğu gibi sahadaki engellerin etrafından dolaşmasını sağlar.

3. Bant üstüne bantlı konveyörler

Bir rampaya veya hat çıkışı çözümüne ihtiyaç duyulduğunda, ürün güvenliğini ve kalitesini sağlamak için üretiminizi ve ürünlerin taşınmasını gözden geçirmelisiniz. Yumuşak, esnek veya düzensiz şekilli ürünler için bantlı konveyörler genellikle daha kullanışlıdır.

4. Sıkıştırmalı konveyörler

Bantlı konveyöre benzer şekilde sıkıştırmalı konveyör, ürünleri kaldırmada veya indirmede her iki taraftan tutarken kilitli zincirler kullanır. Sıkıştırmalı elevatörler, farklı şekil ve boyutlardaki ürünler için özel olarak yapılandırılabilir.

5. Dikey bant teknolojisi

Sıhhi uygulamalarda ürünlerin 90 derece hareket ettirilmesi gerektiğinde, dikey bant teknolojisi oldukça kullanışlıdır. Tescillenmiş kademeli yan duvar bandı, daha fazla cep kapasitesini, geliştirilmiş ürün çıkışını ve daha az ürün kaybını beraberinde getirir. Açık tasarımlı dikey bant çözümlerinin temizlenmesi de kolaydır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com