Connect with us

Etkinlikler

Kargo, kurye ve lojistik sektörü, gelecek fırsatlarını II. Post & Parcel’de değerlendiriyor

Yayın Tarihi

on

Kargo, kurye ve lojistik sektörünün yol haritasını belirleyeceği Post & Parcel II. Summit & I. Expo – PPSE başladı. 2022’de iş hacmini %43 büyüten kargo, kurye ve lojistik sektörü, gelecek fırsatlarını ve doğal afetlerde lojistiğin önemini, II. Kargo, Kurye, Lojistik Zirvesi ve Fuarı’nda masaya yatıracak. Sektörün dijital ve teknolojik dönüşüm sürecini sürdürülebilir kılacak hamlelerini belirleyeceği Post & Parcel, 4-5 Mayıs 2023 tarihleri arasında Pullman İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

Son teknoloji intralojistik çözümler WIN EURASIA’da görücüye çıkacak

Yayın Tarihi

on

Depolama maliyetlerini azaltan, esnekliği artıran, iş yerini daha güvenli hale getiren, verimlilik ve kârlılığı maksimum düzeyde artıran ‘lojistik, tedarik zinciri yönetimi & intralojistik çözümleri’, 7-10 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen WIN EURASIA Fuarı’nda sergilenecek. Yüzde 22 oranında büyümeyi başaran sektör, sadece geçtiğimiz yılın ilk yarısında 62 milyon dolar ihracat rakamlarına imza attı.

İmalat sanayini Avrasya bölgesinde 29 yıldır aynı çatı altında bir araya getiren WIN EURASIA – World of Industry Fuarı, 7-10 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde “Endüstri gelecekle buluşuyor” mottosuyla sektörü uluslararası pazarlarla buluşturmaya hazırlanıyor. 6 salon ve 27 bin m2 net alanda yapılacak fuarda, ‘enerji, elektrik & elektronik teknolojileri’, ‘kaynak ve robotik kaynak teknolojileri’, ‘lojistik, tedarik zinciri yönetimi & intralojistik çözümleri’, ‘endüstriyel üretim makineleri’ ve endüstriyel ve robotik otomasyon & akışkan gücü sistemleri’ sektörlerinden 500’ün üzerinde katılımcı firma yer alırken, tüm dünyadan 39.000’in üzerinde ziyaretçi/satın almacı bekleniyor.

İntralojistik sektörü WIN EURASIA’DA yaklaşık 50 firma ile temsil edilecek 

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yükselen pazarlardan biri olan ‘tedarik zinciri yönetimi & intralojistik çözümleri’, bu yıl WIN EURASIA da öne çıkacak sektörler arasında kabul ediliyor. Bir depo, dağıtım merkezi veya üretim tesisi içindeki mal ve taşınabilir eşyaların akışının yönetimi, kontrolü ve optimizasyonu olan intralojistik, tedarik zinciri sürecinin önemli bir parçası ve doğru uygulandığı takdirde bir işletmenin başarısı için kritik öneme sahip.  Kısaca, bir işletmenin iç lojistiği olarak da tanımlanabilecek intralojistik, WIN EURASIA’da yaklaşık 50 firma ile temsil edilecek. Pegasolift, Onsekbunke, Önder Grup, Mutlu Akü, Stow gibi sektörün öncü ve lider firmaları, yük asansörü, engelli platformu, elektrikli yük taşıyıcı araç, elektrikli yolcu transfer aracı gibi ürünlerini ilk kez WIN EURASIA’da pazara sunacak. 

Türkiye, küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda hızla ilerliyor 

Stratejik bir konumda yer alan Türkiye, dünya genelinde yaşanan pandemiyle birlikte küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda hızla ilerliyor. Bir önceki yılın aynı dönemine göre sektör ihracatı yüzde 22 artarken, Türk yük kaldırma, taşıma ve istif makineleri ihracatı, sadece geçtiğimiz yılın ilk yarısında 62 milyon dolar olarak ölçümlendi. Türkiye, Fitch Rating Derecelendirme Kuruluşu verilerine göre de Avrupa’da tedarik zincirlerindeki değişimlerden en çok kazanç elde edecek ülkeler sıralamasında 25’inci sırada yer alıyor.

Sektöre olan talep ve yatırımlar giderek yükseliyor

Günümüzde depolama tesislerinde ve depo alanlarında kapasite artırımı, depolama teknolojileri ve raf sistemleri çözümlerine ilişkin talepler giderek yükseliyor ve bu durum sektöre ciddi yatırımlar yapılmasını da beraberinde getiriyor. Sanayi ve hizmet sektörü, tarım gibi pek çok alanda kullanılan “tedarik zinciri yönetimi & intralojistik çözümleri”, WIN EURASIA’da, ‘taşıma ve kaldırma teknolojileri’, ‘depolama, raf sistemleri ve depo alanı teknolojileri’, ‘yükleme ve konveyör sistemleri’, ‘depo alanları ve operasyonlar için paketleme teknolojileri’, ‘etiketleme ve barkodlama teknolojileri’ ve ‘lojistik ve intralojistik ıt çözümleri’ alt sektörleri ile ziyaretçiyle buluşacak. Aynı salonda ziyaretçiyle buluşacak firmalar, WIN EURASIA’da profesyonel satın almacılar ile bir araya gelerek yeni iş fırsatlarına sahip olacak ve verimli bir fuar deneyimi yaşayacak. 

7-10 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyarete açacak WIN EURASIA – World of Industry Fuarı, online ziyaretçi kayıtları başladı. İmalat sanayini 360 derece deneyimlemek isteyenler; https://platform.win-eurasia.com/register adresi üzerinden ücretsiz ziyaretçi kaydı yapabilecekler

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

IFOY 2023’te finalistler belli oldu

Yayın Tarihi

on

İntralojistikte bir numaralı inovasyon ödülü olarak kabul edilen IFOY Ödülü’nde 2023 finalistleri açıkladı. Toplam 39 başvuru arasından 7 ülkeden 23 intralojistik sağlayıcısı, 25 ürün ve çözümle finale kaldı. Finalistler, Mart ayı sonunda yapılacak IFOY denetiminde İntralojistik Test Kampı’nda yarışacak. 2023 finaliyle ilgili konuşan IFOY Jüri Başkanı Anita Würmser, “IFOY finalistlerinin denetiminde bu yıl ortam muhteşem olacak. Jüri, yaptıkları seçimle intralojistiğin en iyilerini sıraladı. Bunlar, intralojistiğin gelecekte nereye gideceğini gösteriyor: Klasik depo teknolojisi giderek yaygınlaşıyor, sofistike ve hızlı ticaret, robotik ve yapay zeka lojistiğe dahil oluyor” dedi.

Finale kalan iç lojistik uzmanları; AGILOX, Combilift, Continental, Crown, DS AUTOMOTION, HIKROBOT, IdentPro, Jungheinrich, Kemaro, Libiao Robotics, Mobile Easykey, NIMMSTA, Raymond, STILL, Volume Lagersysteme ve Youibot Robotics kupalardan birini kazanmak istiyor. Startuplar arasında ise; 1MRobotics, Loady, ff Fördersysteme, HUNIC, Predimo, Sentics ve Sereact finale kaldı.

5 depo kamyonu aday

Üçü yüksek kaldırma kategorisinde, ikisi alçak kaldırma kategorisinde olmak üzere toplam 5 manuel depo kamyonunu finale kaldı. İrlandalı forklift uzmanı Combilift’in 12,1 metre kaldırma yüksekliğine ve iki ton yük kapasitesine sahip Aisle-Master OP, dar koridor forklifti özellikleri ile sipariş toplama avantajlarını bir araya getiriyor. Forklift, rafa teslimat ve toplu sipariş toplama için dar koridorların yanı sıra yüksek performanslı segmentte de gücünü gösteriyor. Kombi cihazı, kamyon yükleme ve boşaltma gibi iç ve dış mekan uygulamaları için lastik tekerlekli konvansiyonel bir forklift olarak da kullanılabiliyor.

ABD’li Crown’dan yepyeni SP 1500, resmi olarak piyasaya sürülmeden IFOY’a aday gösterildi. 11,2 metre erişim yüksekliği ve 1,25 tona kadar yük kapasitesi ile tamamen yeniden tasarlanmış sipariş toplayıcı; geniş çevre görüşü, performans ve hız açısından optimize edildi. Ergonomik operatör alanı ve sayısız yenilikçi detayıyla sadece geleneksel sipariş toplamayı değil, perakende ve e-ticaretin gerekliliklerini de hedefliyor.

İntralojistik uzmanı STILL ise, iki ödülü garantileyebilir. STILL’in daha da geliştirilmiş PXV dikey sipariş toplayıcısı, 14,5 metrelik tutma yüksekliğiyle jüriyi etkiledi. Çok sayıda güvenlik ve konfor özelliğiyle donatılmış olan 1,2 tonluk yüksek kaldırıcıdaki bir kişi, kompakt ve değişken araç boyutları sayesinde geniş ve dar koridorlarda yükleri güvenilir bir şekilde kaldırabiliyor. Jüri ayrıca STILL’in manevra kabiliyetine sahip yaya transpaleti EXH 16’ya da yeşil ışık yaktı. 1,6 ton yük kapasitesi ile alçak kaldırıcı, özellikle kamyon taşımacılığı için uygun. Avantajlı bir şekilde forklift, sezgisel kullanımlı entegre ekrana sahip kafaya sahip. Entegre lityum iyon pil ile daha küçük boyut, ek çalışma alanı sağlıyor.

Alçak kaldırıcı kategorisinin finalinde 8910 End Rider Transpalet ile ABD’li üretici Raymond da yer alıyor. Sağlam 3,63 ton kapasiteli transpalet, enerji verimliliğine odaklanıyor. Soğuk depolama, rıhtımlar, yükleme ve boşaltma veya aktarım merkezlerine iletim dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara göre uyarlanabiliyor. Ayrıca ergonomi ve verimlilik için çok sayıda seçenek vadediyor.

AGV’ler ve AMR’lerde 4 adaylık

IFOY başvuru sahiplerinin bant genişliği, birkaç yıldır sadece intralojistik sektöründen gelmeyen Otomatik Yönlendirmeli Araç’lar (AGV) alanında geleneksel olarak kapsamlı ve uluslararası nitelik taşıyor. Bu yıl 4 tedarikçi finale kaldı: Bunlardan biri Avusturyalı tedarikçi AGILOX’un çok yönlü taşıyıcısı olan yeni AGILOX ODM. Ağırlığı 300 kilograma kadar olan küçük yük taşıyıcıları için akıllı bir lojistik robot, herhangi bir ek altyapı veya navigasyon yardımı gerektirmiyor; durma esnasında dönebiliyor ve paralel sürüşe izin veriyor. İlk araç 12 saatten daha kısa sürede devreye alınabiliyor ve bu işlem her bir araç için sadece 15 dakika sürüyor.

 Continental Automotive Technologies’den AMR IL 1200, depolarda veya lojistik merkezlerinde ve ayrıca otomotiv ve metal işleme endüstrilerinde kullanılan ağır paletlerle üretim lojistiğinde kullanılmak üzere tasarlandı. Entegre kaldırma sistemi ve çeşitli gövde seçenekleri ile AMR IL 1200, 1,2 tona kadar olan paletleri saniyede iki metre hızla taşıyor.

Çinli üretici HIKROBOT’un bir tonluk yük kapasitesine sahip F4-1000C Forklift Mobil Robotu, geleneksel depo forkliftlerine bir alternatif olarak ortaya çıktı. Konumlandırma hassasiyetiyle özellikle son derece dar koridorlarda 7/24 kullanım ve malzeme taşıma için uygun olan F4-1000C; otomotiv, imalat ve tüketici elektroniği endüstrilerinde işletme içi robotik kontrol sistemiyle, diğer araçlarla birlikte çalışıyor.

Youibot Robotics’in yepyeni AT100 AMR yardımcı toplama robotu ve YOUIFleet filo yönetim sisteminden oluşan AT100 otomatik aracı da Çin kökenli. 100 kilograma kadar olan yükler için AMR ve toplama vagonunun kombinasyonu, saniyede 1,5 metrelik bir hıza sahip ve perakendecilerin ve 3PL’lerin iş akışlarının yanı sıra mevcut altyapılardaki ayırma ve toplama görevleri için özel olarak geliştirildi.

3 iç lojistik robotu da finalde

Intralojistik robot kategorisindeki 3 otomatikleştirilmiş depo sistemi, güçlü bir başlangıcı destekliyor. Hamburg merkezli intralojistik şirketi Jungheinrich’in otomatikleştirilmiş, ultra kompakt ve ölçeklenebilir PowerCube kompakt depo sistemi, neredeyse tüm altyapı ve konteyner boyutlarına uyum sağlıyor. Tüm sektörlerde 7/24 kullanılabiliyor ve 12 metreye kadar oda yüksekliklerinde raflara göre 4 kat daha fazla depolama yoğunluğu sağlıyor. Güçlü lityum-iyon mekikler, aynı anda iki adet 50 kilogramlık konteyneri anında yükleyebiliyor. Çinli üretici Libiao Robotics’in Airrob konteyner elleçleme robotik sisteminde, robotlar raflara “tırmanabiliyor” ve 35 kilograma kadar olan plastik kapları depolayabiliyor, toplayabiliyor, tasnif edebiliyor ve taşıyabiliyor. Basit ve uygun maliyetli çözüm, özellikle bir üretim hattındaki mikro sipariş karşılama merkezleri veya depolar için uygun. Volume Lagersysteme’den Volume DIVE, 14 metreye kadar olan yüksekliklerde gelişmiş, robotik tabanlı bir depolama ve toplama sistemi. Robot, kaldırıcı olmadan herhangi bir pozisyonda kutuları toplayıp dağıtabiliyor. Standart kapları ve sistem dışında da kullanılabilen içecek kasalarını depolayabiliyor. DIVE, hızlı ticaret için geliştirilmiş olmasına rağmen, aynı zamanda enerji yoğun uygulamalarda da bir alternatif olarak göze çarpıyor. Verimlilik, saatte 4000 konteynere kadar çıkabiliyor. Volume DIVE en küçük versiyonda sadece 16 metrekare yer kaplıyor.

İntralojistik yazılımında 3 adaylık

Jüri, iç lojistik yazılımları kategorisinde toplam 3 çözümü finale aday gösterdi.

Yazılımın bir bileşeni olarak Mobile Easykey tarafından geliştirilen endüstriyel kamyon anahtar performans göstergesi (FFZ-KPI), yalnızca anahtar numara ve görsel bir trafik ışığı sistemi ile intralojistik filosunun üreticiden bağımsız bir filo verimliliğinin belirlenmesini sağlıyor. FFZ-KPI’nin temelini, hareketsiz ekipmanın etkinliğinde OEE temel sayıyı oluşturuyor. FFZ-KPI, OEE’ye daha fazla hesaplama parametresi ekleyerek hareketli ekipman için temel sayıyı ilk kez hesaplanabilir hale getiriyor. Avusturyalı tedarikçi DS AUTOMOTION, araç yazılımı ARCOS ile cihazların AGV veya AMR olarak kullanılmasını sağlıyor. Sözde “planlanabilir özerklik” sayesinde, her iki teknolojinin avantajları birleştiriliyor. Kullanıcı, özerk işlevleri özellikle avantaj sağladıkları yerlerde kullanabiliyor ve dezavantajları önleyebiliyor. IdentPro’nun Depo Yürütme Sistemi, yüzde 30’a kadar daha fazla verimlilik vadediyor. Tüm depo işlemlerini gerçek zamanlı olarak dijital ikizde (RTLS) görünür kılmak için araçlarda IoT sensörlerini kullanıyor. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen dijitalleştirme çözümü, mal ve araçların santimetre hassasiyetinde (+/- 10 cm) yerelleştirilmesini, otonom ve insanlı endüstriyel kamyonların iş birlikçi kullanımını ve sürüş talimatlarının akıllı bir biçimde dağıtılmasını sağlıyor.

Finalde 2023’ün üç özel etkinliği

Yılın özel kategorisinde 3 ürün yarışıyor. NIMMSTA’nın hafif etiketleri, entegrasyon çabası olmadan yüzde 80’e kadar daha fazla verimlilik vadeden yeni bir ışıkla toplama yaklaşımını içeriyor. İletişim, işçinin vücuduna taktığı endüstriyel akıllı saatle sağlanıyor. NIMMSTA uygulamasında her ışık etiketine, yapışkan şeritle basitçe saklama konumu atanıyor. Çalışan yaklaştığında akıllı saat ve ışıklı etiket aynı renk ve desende sinyal veriyor.

İsviçreli Kemaro’nun dünyanın ilk tam otonom K900 kuru temizleme robotu, yaklaşık 10.000 metrekareyi kapsayan bir lojistik şirketinde yılda 37.000 ABD Doları’ndan fazla miktarlara ulaşan temizlik maliyetlerinden yüzde 70 tasarruf sağlayabiliyor. Entegre toz emme sistemine sahip kompakt robotlar, lidar ve 3 boyutlu sensörler yardımıyla hareket ediyor ve en zorlu endüstriyel kirleri bile temizliyor.

Jungheinrich’in barkod tarama işlevine sahip addVIEW çatal kamera ile yapıştırma, tarama ve sonuçların herhangi bir WMS’ye aktarımı bir arada yapılabilir. Barkod taraması için entegre görüntü işleme yazılımına sahip dijital full HD çatal uçlu kamera, çok yüksekte olsa bile çatalın önünden geçerken doğru veya yanlış barkodun bulunup bulunmadığını algılıyor. Direksiyon simidinin yanındaki onay düğmesi, el tarayıcı ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve hatalı ürünlerin gereksiz yere istiften çıkarılmasını geçmişte bırakıyor.

Yedi start-up finalde

Her zamanki geniş tabanlı start-up kategorisinde, jüri 7 finalist belirledi. İsrailli teknoloji şirketi 1MRobotics, çok kanallı perakendecilikte son noktada nano ikmal merkeziyle dikkat çekti. Modüler robot karanlık depolar dünya çapında standart haznelerde teslim ediliyor. İş modeli operasyonel maliyetlere dayanıyor. Tanınmış şirketler de teknolojiye güveniyor.

Genç Alman şirketi ff Fördersysteme, patentli 3D konveyör ve tahrik sistemi ile her yerde karşılaşılabilen bir depolama sorununu çözüyor. 3D iş zinciri, mekana uyum sağlıyor. Virajlarda, rampalarda, asansörlerde veya yokuşlarda farklı görevler tek bir hatta çözülerek modüler konveyör sistemlerine olan ihtiyaç ortadan kaldırılıyor ve yerden tasarruf ediliyor; ancak aynı zamanda mimari olanakların da önü açılıyor. Bir uygulama da kavisli yürüyen merdivenler gibi durumlarda kullanılabiliyor. Yapay zeka yazılımı, tedarikçinin otonom alma ve yerleştirme robotik işlem serisinde 6 aylık bir yatırım getirisi vadediyor. Halihazırda simülasyonda geliştirilen toplama süreçleri böylece yeni, bilinmeyen senaryolara aktarılabilecek ve robot programlama veya zaman alıcı öğretme olmadan bir gün içinde mevcut depo yönetim sistemlerine entegre edilebilecek.

Wolfsburg merkezli startup Sentics, endüstriyel uygulamalarda ilk optik, yapay zeka tabanlı gerçek zamanlı yerelleştirme sistemi ORTLS ile finale kaldı. Endüstriyel ortamda yalnızca bir kez kurulması gereken altyapı sensörleri; forklift, insan veya makine gibi nesneleri algılayıp konumlandırıyor ve bu bilgileri otonom ulaşım araçlarının yanı sıra filo yöneticilerinin kullanımına sunuyor.

Predimo tarafından geliştirilen ComputerMyoGraphie, iş yerlerini ergonomi ve süreç verimliliği açısından değerlendirmek için nihai bir araç niteliği taşıyor. Bulut tabanlı yazılım ve giysi üzerindeki 17 IoT sensörünün yardımıyla, iş yerinde hangi kasların ve eklemlerin gerçekten gergin olduğunu görselleştirmek için dijital bir insan ikizini kullanıyor. Bu, fiziksel aşırı yükü önemli bir performans infikatör olarak takip etmeyi ve ergonomi hedefi belirlemeyi mümkün hale getiriyor.

Yeni kurulan Loady, hizmet olarak yazılım çözümü Loady ile IFOY yarışına giriyor. Loady, endüstriyel tesislerde yükleme ve boşaltma için standartlaştırılmış gereksinimler sağlıyor ve veri tabanı görevi görüyor. Sahada getirilecek ekipmanlar, belgeler veya işlem verileri, yapılandırılmış modelde yönetiliyor ve tüm lojistik ortaklar için bir kaynak görevi görüyor. Lojistikte, temizlik gereksinimleri ve ön ürünler için serbest metin alanları veya Excel dosyaları artık gerekli olmaktan çıkıyor.

Bir IFOY adaylığını da HUNIC’in pasif dış iskeleti SoftExo Lift aldı. Son derece hafif ancak etkili vücuda monteli kaldırma ve taşıma yardımcısı, yüklerin kaldırılmasında ve taşınmasında bacak ve sırt kaslarını yüzde 21’e kadar desteklemek için yay prensibi kullanıyor; yükü yüzde 50’ye kadar hafifletiyor ve ergonomik duruşu olumlu etkiliyor.

IFOY İntralojistik Test Kampı adayları

IFOY finalistlerinin yenilikleri, 29 ve 30 Mart tarihlerinde İntralojistik Test Kampı’nda ziyaretçiler tarafından test edilmek üzere hazır olacak. Yenilikler ve yeni gelişmelerin uygulamalı test etkinliği, endüstri, ticaret ve hizmet sektöründen karar alıcıların kapsamlı bir şekilde 10.000 metrekarelik salon alanında seçilen yeniliklerin test edilmesini kapsıyor. Bu yılki CAMP’ta IFOY finalistlerinin yanı sıra toplamda 50’nin üzerinde yenilik ve 1000 katılımcı bekleniyor. İntralojistikte bir numaralı inovasyon ödülü olarak kabul edilen IFOY Ödülü’nde seçimden önce, aday gösterme ve test işlemleri için kapsamlı bir denetim yapılıyor. Final için aday gösterilen ekipman ve çözümler, Messe Dortmund’ta ayrı ayrı IFOY testinden ve bilimsel yenilik kontrolünden geçiyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Etkinlikler

CNR KONFEK 2022, 1000’e yakın markayı 28 binin üzerinde ziyaretçiyle buluşturdu

Yayın Tarihi

on

Konfeksiyon makine sektörünün küresel liderleri ve ihracatçı firmaları, CNR KONFEK 2022 Fuarı’nda bir araya geldi. CNR Holding tarafından hayata geçirilen ve sektörü rekor ziyaretçiyle buluşturan fuar, 150 firmanın 1000’e yakın markasını 28 binin üzerinde sektör alıcısıyla buluşturdu. 

Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan konfeksiyon makine üreticileri, CNR KONFEK Fuarı’nda bir araya geldi. Sektörün en büyük ticaret platformu olarak kurulan CNR KONFEK – Uluslararası Konfeksiyon Makineleri Fuarı’nda, son teknoloji konfeksiyon makine ve teknolojilerinin tanıtımı yapıldı. CNR KONFEK, Türk fuarcılık sektöründe çok sayıda başarılı fuarı hayata geçiren CNR Holding tarafından organize edildi. Gerek prestij gerek oluşturduğu ticaret hacmi ve gerekse lokasyon avantajı ile global konfeksiyon makine ticaretini yeniden şekillendiren fuar, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. 4 yılın ardından sektörü ticaret için bir araya getiren CNR KONFEK Fuarı, 150 firmanın 1000’in üzerinde markasını, 1.866’sı yabancı toplam 28 bin 810 sektör alıcısıyla buluşturarak kendi alanında ziyaretçi rekoru kırdı. 

Türkiye, konfeksiyon sektörünün küresel tedarik üssü oldu

Özellikle son dönemde Çin konfeksiyon sektörünün güç ve prestij kaybetmesi, Türkiye’nin elini oldukça güçlendirdi. Dünyanın en önemli tedarikçisi konumuna yerleşen Türk üreticileri, gelen siparişleri karşılayabilmek için makine parkurunu güçlendirme veya yenilemeye başladı. CNR KONFEK Fuarı, konfeksiyon ve hazır giyim üreticilerinin tam da bu taleplerini karşılayabilmek için organize edildi. Özellikle Ar-Ge ve inovasyona ağırlık veren yerli ve yabancı üreticilerin uluslararası alım grupları ile buluştuğu fuar, yeni teknolojileri uygulamak ve yatırımlarına yön vermek isteyen sektör profesyonellerini misafir etti.

CNR KONFEK, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinin yanında Türki Cumhuriyetlerinden de binlerce alıcıyı, katılımcı firmalar ile buluşturdu. Çatma, Astaş, Glengo, Uğur, Tetaş, Malkan, Alba, Yuki ve Keçoğlu başta olmak üzere fuarda ürün sergileyen katılımcı firmalar, CNR KONFEK Fuarı’nda inovatif ürünleri ile yer aldı. CNR KONFEK Fuarı’nın 60 bin metrekarelik sergi alanında, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinin en önemli markaları kendi teknolojilerini sergiledi. CNR’ın fuarcılık sektöründeki tecrübesi ve marka değeri ile global ticaret hedeflerine daha hızlı ulaşma imkanı yakalayan konfeksiyon makineleri üreticileri fuarda, otomatik kesim makinelerinden CAD sistemlerine ve nakış makinelerine kadar konfeksiyon sektörüne dair A’dan Z’ye her detay yeni alıcıları ile buluştu. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com