Superior, bantlı temizleyicilerde yaptığı güncellemelerle bakım süresini azaltacak

Selda KUL
Superior, bantlı temizleyicilerde yaptığı güncellemelerle bakım süresini azaltacak

Küresel bir toplu malzeme işleme ve taşıma sistemleri tedarikçisi olan ABD merkezli üretici Superior Industries, popüler kazıma sistemlerinin bakımı için gereken süreyi azaltacak Exterra® Konveyör Bant Temizleyicilerinde bazı değişiklikler yaptı.

Değişikliklerde ilk olarak, birincil ve ikincil modeller için yeni bir hızlı etkili tıklamalı gergi mevcut. Kurulumdan sonra, operatörlerin uygun kuvveti ayarlamak için gerdirme ünitesini belirtilen sayıda çevirmeleri yeterli. Tıklama sayısı talimatları, yayları koruyan alüminyum muhafaza üzerinde uygun bir şekilde etiketlenmiş durumda.

İkinci olarak ise, Superior’ın SFL sıyırıcı modelleri artık patentli yayları barındırmak ve onları kaçak malzemeden korumak için tasarlanmış özel bir ekstrüzyon boru ile üretiliyor. Firmanın ismindeki SFL kısaltması, “Set for Life” anlamına geliyor; bu SFL seçeneğine sahip Exterra Bantlı Temizleyiciler, kurulum sırasında sadece bir kez gerdirme gerektiriyor. Doğru gerginlik, bıçağın tüm ömrü boyunca bakım gerektirmeden otomatik olarak korunuyor.

Son olarak, Superior‘ın konveyör bileşen mühendisleri, bıçakları oluşturmak için kalıplara dökülen tescilli yeni bir poliüretan karışımı üzerinde laboratuvar ve saha testlerini yakın zamanda tamamladı. Daha uzun ömürlü olan bu malzeme aynı zamanda daha esnek. Bu sayede bant ek yerlerinden gelen darbelere dayanıyor ve daha düzgün bir şekilde aşınıyor.

Exterra Bantlı Sıyırıcıların hem agrega hem de maden işlerinde kullanılan çeşitli modelleri var. Bunun yanı sıra, tümü Superior tarafından şirket içinde geliştirilen bıçakların genişlikleri 102 inç’e (2.590 mm) kadar mevcut.

Bu Makaleyi Paylaş
Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.
Yorum Yap