Connect with us

Mart 2021

Yayın Tarihi

on

Devamını Oku
Advertisement

Konveyör Bantları

Ammeraal Beltech, darbeye dayanıklı yeni bant serisini piyasaya sunuyor

Yayın Tarihi

on

Taşıma çözümlerinde önde gelen firmalardan biri olan Ammeraal Beltech, Darbeye Dayanıklı (IR-Impact Resistant) teknolojiye sahip yeni bir seriyi piyasaya sürüyor. Güçlendirilmiş beze sahip bu bantlar, tıpkı koli ayırma ve havaalanı bagaj taşıma sistemlerinde olduğu gibi, ek dayanıklılık ve sağlamlığın önem kazandığı zorlu uygulamalara uygun bir çözüm getiriyor. Ürünler, zorlu çalışma koşullarında bile uzun kullanım ömrü ve daha düşük enerji tüketimi ile karakterize ediliyor.

IR Bant Serisi nedir? 

IR teknolojisine sahip yeni seri, yüksek hızlarda ağır yükleri taşımak için daha fazla güç gerektiren modern lojistik merkezlerini desteklemek amacıyla geliştirilen bantları kapsamaktadır. Seri, Flexam bantlarının yanı sıra güçlendirilmiş, dayanıklı bez yapısı sayesinde gürültüyü azaltır. Bant, üst ve alt beze 3 katlı bir karkas yapısı olan yeni geliştirilmiş Ropanol EX’i içerir. Ayırma ve toplama bantları açısından bu son teknolojik gelişme, manuel uygulamalarda geleneksel kauçuk bantların yerine kullanılabilir ve maliyette önemli tasarruf sağlar.

IR Serisi’nin özellikleri nelerdir?

IR teknolojisine sahip yeni dayanıklı seri, güçlü ve dayanıklıdır. Bantlar mükemmel yanal stabiliteye, yırtılma direncine ve mekanik ek yerine sahiptir. Kesik elyaf dokuma bez teknolojisinin kullanılması nedeniyle, çok daha sessiz çalışır.

IR bant aralığı: Başlıca uygulamalar

IR bantları, ürün nakli, otomatik sıralama, tekli ve sıralı taşımada yaygın olarak kullanılır. Taşınan ürünlerin bir araya getirilmesi veya dağıtılmasını sağlayan, darbeye dayanıklı bu bant serisi piyasaya sunuluyor. Bu bantlar kullanıldığı yerlerde kendilerini ispatlar. Uygulamalar, ürünleri bir seviyeden diğerine taşımak için kullanılan yukarı ve aşağı eğimli konveyörleri de içermektedir. Teleskopik konveyörler, darbeye dayanıklı bu bantlardan da yararlanabilir. Konveyörler, ürünlerin yüklenmesi ve boşaltılması sürecini kolaylaştırmak için genellikle büyük tesislerde bulunur.

IR bantların faydaları nelerdir?

IR bantları, ağır yüklerin taşınmasını kolaylaştırır. Yüksek hızlarda istenilen hassasiyette çalışabilme özelliğine sahiptir. Bantlardaki uzama payının az olması, ilave gerdirmeye gerek olmadığı ve dolayısıyla zaman ve maliyet tasarrufu anlamına gelir. Yırtılmanın az olması nedeniyle bant ömrü uzar. Mevcut çözümler, mekanik bağlantı elemanlarının mükemmel şekilde tutulmasıyla enerji verimliliğini artırır ve bant ömrünü uzatır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Paketleme

TGW’nin dondurma uygulamalarındaki uzmanlığı, İsveçli market perakendecisine destek sağlıyor

Yayın Tarihi

on

Stockholm’e 10 km mesafede konumlanan TGW, İsveç’in tanınmış market perakendecisi ICA için önem taşıyan bir proje üzerinde çalışıyor. 2026 yılının Ocak ayında bitirilmesi planlanan projede yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş sipariş karşılama merkezi, ICA’nın işlemlerinin verimliliğini artırmayı ve mağazalarına teslimatı hızlandırmayı hedefliyor.

Projede paletler için 30 metre yüksekliğindeki dondurucu deposu, oldukça dinamik mekik sisteminin yenilenmesini sağlayacak. İkincisi, her öğeye doğrudan erişime olanak tanıyacak ve böylece mümkün olan en kısa teslim süreleri sağlanacak. Mağazalardan siparişler için gerekli ürünler alınacak, sıralanacak ve ardından bir araya getirilecek; tam veya kısmen otomatik istasyonlar daha sonra siparişlerin söz konusu mağazaya uygun tekerlekli kafeslerde istiflenmesini sağlayacak. Sistemin çeşitli fonksiyonel alanları, enerji tasarruflu palet, karton ve tote konveyörler ile birbirine bağlanacak.

Mağazanın verimli biçimde yenilenmesi

TGW Depo Yazılımı, optimum ürün düzenlemesini sağlayacak ve böylece mağaza raflarını dizmek için gereken eforu en aza indirecek. Manuel toplamaya kıyasla, ayrı modüllerin kompakt düzeni, serin de tutulması gereken alanın hacminde önemli bir azalma yaratacak ve bu da ICA’nın sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasını destekleyecek.

Tüm modüller, zorlu dondurucu ortamlarında -25 °C’de kullanılmak üzere tasarlandı: Bu, toplama ve paletlemenin yanı sıra depolama işlemlerini de kapsıyor. Coop (İsviçre), NewCold ve Nordfrost dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki düzinelerce şirkette, verimliliklerini ve güvenilirliklerini her gün kanıtlıyorlar.

Otomasyona doğru ortak yolculuk

Malzeme taşıma çözümlerinin önde gelen uluslararası tedarikçilerinden biri olan Avusturya merkezli TGW, 50 yılı aşkın bir süredir uluslararası müşterileri için yüksek düzeyde otomatik sistemler uyguluyor. Sistem entegratörü olarak, mekatronik ürünler ve robotlardan kontrol sistemleri ve yazılımlara kadar karmaşık lojistik merkezlerinin planlamasını, üretimini ve uygulamalarını gerçekleştiren TGW’nin; Avrupa, Asya ve ABD’de yan kuruluşlarıyla birlikte dünya çapında 4.000’den fazla çalışanı bulunuyor.

ICA’ya sundukları çözümle ilgili konuşan TGW Scandinavia Satış Proje Müdürü Kristian Brink, “Otomasyona giden yolculukta bir ortak olarak ICA’ya eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz. Birlikte intralojistiği İsveç pazarının ihtiyaçlarına göre uyarlayacağız ve yeni standartlar belirleyen bir çözüm uygulayacağız” diyor.

Sektörünün küresel liderlerinden ICA

12 milyar euroluk cirosu ve yaklaşık yüzde 36’lık pazar payıyla İsveç’in tanınmış market perakendecisi olan ICA, 1938’de satın alma kooperatifi olarak kuruldu. Bugün, İsveç ve Baltık ülkelerinde 1.300 bağımsız satıcıya bakkaliye ve gıda dışı ürünler tedarik ediyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konveyörler

Pacline, UNIBILT kapalı paletli konveyörlerin distribütörü oldu

Yayın Tarihi

on

Pacline Conveyors, UNIBILT® kapalı paletli konveyörlerin lisanslı distribütör/entegratörü oldu. Geniş portföyüne UNIBILT’i de ekleyen Pacline, birçok sektör için eksiksiz bir yelpaze sunuyor.

UNIBILT® konveyörler, boya hatları, montaj hatları ve parça depolama gibi orta ve ağır hizmet tipi konveyör uygulamaları için uygun çözümler sunuyor.Yaklaşık 40 yıldır çeşitli endüstrilerde özel konveyör çözümleri sunan Pacline, hiçbir projenin aynı olmadığını ve en iyi çözümlerin belirli müşteri uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılamak için deneyimli mühendislik ve doğru ekipman gerektirdiğini biliyor. Konuyla ilgili konuşan Pacline Conveyors Genel Yöneticisi Karl Scholz, “UNIBILT® konveyörlerin eklenmesiyle, ürün yelpazemizi tamamen tamamlayabiliyor ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha da fazla uyacak şekilde geniş bir çözüm yelpazesi sunuyoruz” dedi.

UNIBILT® konveyörler, sektördeki en güçlü konveyörler olarak biliniyor. Tüm UNIBILT® rayları; daha sert, daha güçlü ve daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış, özel olarak formüle edilmiş ve yüksek mukavemetli bir karbon çeliği olan WEBALLOY II™ çelikten oluşturulmuş hassas rulolardan meydana geliyor. Özelleştirilmiş UNIBILT® sistemleri, dünya çapında otomobil ve diğer endüstriyel üreticiler tarafından geniş çapta benimseniyor.

250 lbs’ye kadar parçaları taşıyan hassas döküm işlemi için UNIBILT, sürekli akışlı konveyör çözümü kullanıyor. Bu konveyör, büyük hacimli üretim çalışmalarının üstesinden gelebilecek kadar güçlü ve standart ağır hizmet I-Beam konveyörlerinden daha kompakt ve ekonomik. Bu UNIBILT® baş üstü konveyörü, 400 lbs otomotiv parçalarını taşımak için yakın zamanda kuruldu.3 döngüde 1400 fitlik bir yol kateden bu sistem; yükleri toplayabiliyor, ürünleri değiştirebiliyor, yeniden yönlendirebiliyor ve üretim hızlarını artırabiliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Devamını Oku

Konular

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com